Fetele de la Minaur, învinse acasă de CSM București

Peste 1500 de spectatori au urmărit cu sufletul la gură meciul disputat la Sala Polivalentă din Baia Mare între CS Minaur și CSM București. Deși suporterii au avut speranțe că se poate obține un rezultat bun, băimărencele au pierdut partida, la scorul de 24-30.

O întâlnire cu CSM București nu putea decât să aducă multă lume în Sala Polivalentă.

CS Minaur a reuțit să țină piept adversarelor de la CSM București, conducând de mai multe ori în primele minute: 3-1 , 6-5  sau 8-5. A fost și cea mai mare diferență de scor pe care au avut-o fetele antrenate de Costică Buceschi. CSM București a revenit în joc, profitând și de câteva erori ale băimărencelor și a redus din diferență, a egalat și a preluat conducerea, reușind să intre la cabine cu un avans de trei goluri.

În repriza a doua CSM București s-a distanțat, reușind să câștige cu scorul de 30-24.

Fetele de la Minaur sunt însă optimiste și declară că la viitorul meci de la Craiova vor avea o prestație mult mai bună.