Minaur a dat de pământ cu Luceafărul: 5-0

Primul meci pe teren propriu din acest sezon a adus o nouă victorie pentru CS Minaur Baia Mare, 5-0 (3-0) cu Luceafărul Oradea, în etapa a doua din seria 10 a Ligii a treia. A fost o victorie conturată încă din prima repriză, băimărenii având la pauză un liniștitor 3-0.

Minaur are acum 6 puncte, iar miercuri va juca din nou, în Cupa României, cu Unirea Dej, un meci în urma căruia învingătoarea va primi un “bonus”, mai exact un meci cu o echipă de Liga 1. Într-un alt meci al seriei, tot ieri, Progresul Șomcuta Mare a remizat în deplasare, 0-0, cu Sportul Șimleu Silvaniei.

CS Minaur e pe locul 2 în clasament, iar progresul pe 8.

Etapa a treia are loc în 11 septembrie și programează meciurile: CFR 2 Cluj – CSM Satu Mare; Someșul – CA Oradea; Luceafărul – Băile Felix; Progresul – CS Minaur; Zalău – Sporul Șimleu.

Sursă informații și foto: csminaur.ro