JOCURILE OLIMPICE: Programul probelor de vineri

JOCURILE OLIMPICE: Programul probelor de vineri

Programul probelor ce vor avea loc, vineri, în cea de-a 14-a zi a Jocurilor Olimpice de la Londra:

Atletism

21.00 – săritura cu prăjina masculin – finală

21.10 – ştafetă 4×400 de metri feminin – primul tur

21.35 – aruncarea ciocanului masculin – final

21.45 – ştafetă 4×100 de metri masculin – primul tur

22.05 – 5.000 de metri feminin – finală

 
22.40 – ştafetă 4×100 de metri feminin – finală

22.55 – 1.500 de metri feminin – finală

23.20 – ştafetă 4×400 de metri masculin – finală

Baschet masculin

19.00 – Spania – Rusia

23.00 – Aregentina – SUA

Box

15.30 – semifinale – 49 de kilograme, – 56 de kilograme, – 64 de kilograme, – 75 de kilograme, – 91 de kilograme masculin

22.30 – semifinale – 52 de kilograme, – 60 de kilograme, – 69 de kilograme, – 81 de kilograme, + 91 de kilograme masculin

Kaiac canoe

11.30 – serii şi semifinale K1 200 de metri masculin, C1 200 de metri masculin, K1 200 de metri feminin, K2 200 de metri masculin

Ciclism BMX

17.00 – semifinale masculin şi feminin

18.30 – finale masculin şi feminin

Fotbal masculin

21.45 – Coreea de Sud – Japonia – meci pentru locul trei la Cardiff

Gimnastică ritmică

14.00 – calificări concurs individual şi ansamblu

Handbal masculin

19.00 – Ungaria – Suedia

22.30 – Franţa – Croaţia

Hochei pe iarbă feminin

10.30 – meci pentru locul 11 – Belgia – SUA

13.30 – meci pentru locul 5 – China – Australia

17.30 – meci pentru locul 3 – Noua Zeelandă – Marea Britanie

22.00 – finală – Olanda – Argentina

Lupte libere

15.00 – 55 de kilograme, 74 de kilograme masculin

Nataţie

14.00 – maraton 10 kilometri masculin

Înot sincron

17.00 – finală pe echipe (program liber)

Sărituri în apă

21.00 – serii platformă 10 metri individual masculin

Taekwondo

11.00 – 67 de kilograme feminin, -80 de kilograme masculin

Yachting

14.00 – finală 470 masculin

15.00 – finală 470 feminin

16.00 – semifinale Elliott 6 metri feminin

Volei masculin

17.00 – Bulgaria – Rusia

21.30 – Brazilia – Italia

Polo masculin

grupa semifinală

16.20 – SUA – Spania (meci de clasament)

17.40 – semifinală – Croaţia – Muntenegru

20.30 – Ungaria – Australia (meci de clasament)

21.50 – semifinală – Italia – Serbia

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.