Baia Mare: Gala Frumuseţii pentru copii a desemnat cei mai frumoşi şi talentaţi juniori

Baia Mare: Gala Frumuseţii pentru copii a desemnat cei mai frumoşi şi talentaţi juniori

La sfârşitul săptămânii trecute s-a desfasurat la cel mai important centru comercial din municipiul Baia Mare cea de-a doua ediţie a GALEI FRUMUSETII PENTRU COPII. Evemimentul, organizat de Televiziunea TL+ Baia Mare a adunat 46 de copii cu varste cuprinse intre 4 si 13 ani, care s-au calificat in finala in urma celor cinci etape de preselectie ale concursului, desfasurate in direct la TL+ in perioada 5 – 14 decembrie 2011.

Programul a cuprins parada de moda pentru copii, momente muzicale dar si o parada de moda cu manechinele unei agenţii de modelling. Dupa aproape patru ore cat a durat concursul, juriul format din CATALIN CHERECHES, primar al municipiului Baia Mare (presedinte de onoare al juriului), designerul vestimentar LORAND COZA (presedintele juriului), marketing manager centru comercial RALUCA GREBENISAN, DORA DANCIU cosmeticiana si make-up artist, MIHAI PATRASCU director Aeroportul International Baia Mare, LARISA SABAU Miss Universitaria 2008 precum si reprezentantii presei TANIA PURCARU redactor sef Citynews.ro, DIANA GRAD redactor Emaramures.ro, OANA DULF redactor Maramedia.ro, IULIA MURESAN redactor Graiul Maramuresului si COSMIN MESAROS redactor sef Informatia Zilei, a ales 20 de castigatori.

PREMIILE  ACORDATE LA GALA FRUMUSETII PENTRU COPII EDITIA A II-A, 2011

MISS FRUMUSEŢE TL+
gemenele: BOLOŞ LARISA CĂLINA – 11 ANI
               BOLOŞ VANESSA ANAMARIA – 11 ANI

MISTER FRUMUSEŢE TL+ 
BOZGA RAUL MARCO – 4 ANI

LOCURILE  I, II, III la categoria 9 – 13  ani (fete) 3 premii
Locul III – MOLDOVAN PERSIDA MĂRIOARA – 9 ANI
Locul II – ITU IULIA – 9 ANI
Locul I – PRIE SABINA – 12 ANI

LOCURILE  I, II, III la categoria 9 – 13  ani ( baieti ) 3 premii
Locul III – DOBAI SCHUPLER – ALEXANDRU CRISTIAN – 13 ANI
Locul II – CHIRA SEBASTIAN – 13 ANI
Locul I – HURMUZ ALEXANDRU – 13 ANI

LOCURILE I, II, III la categoria 4 – 8 ani (fete) 3 premii
Locul III – URSENCO CEZARA CLEOPATRA – 5 ANI
Locul II – ARDUSĂTAN SOFIA NICOL – 4 ANI
Locul I – MANCEA ALEXIA RUXANDRA – 4 ANI

LOCURILE I, II, III la categoria 4 – 8  ani (baieti) 3 premii
Locul III – BALOG LUKAS TOBIAS – 4 ANI
Locul II – ŞUT DENIS – 8 ANI
Locul I – DĂNCUŞ DRAGOŞ ŞTEFAN – 4 ANI

PREMIII SPECIALE ACORDATE DE JURIU 
ŞPAN TEODORA – 12 ANI
HURMUZ ALEXANDRU – 13 ANI
WILSON TIFFANY ANASTASIA – 4 ANI
TOHĂTAN ANTONIA – 9 ANI

PREMIILE PRESEI
MINI-MISS BAIA MARE: COMAN DARIA ALEXANDRA – 5 ANI
MINI-MISTER BAIA MARE: ROMAN DARIO BOGDAN – 4 ANI

TV Sighet, Sighet FM si Maramedia.ro s-au numărat printre partenerii media ai evenimentului.
 

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.