VIDEO | Rezultate excelente obținute de sportivii de la CSS Sighet la Cupa României la Atletism de la Târgu Mureș

Un lot de tineri sportivi de la CSS Sighet, de la secția de Atletism, au participat în 5 mai la Cupa României, la Târgu Mureș. Copiii s-au întors acasă cu rezultate foarte bune

La competiția de la Târgu Mureș, tienrii sportive de la CSS Sighet au participat la probele de viteză, săritură în lungime, și rezistență. Au participat în jur de 150 de sportivi din Baia Mare, Sfântu Gheorghe, Odorheiu Secuiesc, Târgu Mureș, CSS Sighet. CSS Sighet a participat cu un lot de 18 copii.  Rezultate deosebite a obținut Buftea Sara, la proba de viteză 600m,  locul I, și locul III la săritura în lungime și a primit o cupă pentru cel mai bun rezultat la categoria copii 1 fete.

Moldovan Larisa  a obținut la săritura în lungime locul 1, iar la proba de viteză, 60m, a obținut locul 3.

Mihai Daria a obținut locul I la 60m viteză, iar la 600m, locul II.

Godja Alissia, a obținut locul II la viteză 60mși locul II la săritura în lungime. Pop Luca s-a clasat pe locul III la proba de viteză, la 600m.

Sportivii sunt antrenați de Melinda Oros și Axeniuc Gabriel.