Prefectul Vasile Moldovan a participat, în perioada 10-12 martie, la o întâlnire de lucru cu conducerea Ministerului Afacerilor Interne și reprezentanți ai unor structuri din cadrul ministerului, respectiv administrației publice centrale. În cadrul acestei întâlniri s-a discutat și despre pregătirea și desfășurarea alegerilor europarlamentare.
Pentru desfășurarea în bune condiții a alegerilor europarlamentare din 26 mai au fost emise ordinele prefectului pentru constituirea comisiei tehnice județene și a grupului tehnic de lucru, respectiv au fost întreprinse demersurile necesare pentru pregătirea și dotarea biroului electoral județean din Palatul Administrativ.
De asemenea, pe site-ul mm.prefectura.mai.gov.ro a fost creată pagina ”Alegeri Europarlamentare 2019”, care conține legislația cu privire la alegeri și unde vor fi postate toate activitățile care vizează procesul electoral.
Lasa un raspuns