Societatea Vital informează că din cauza unor lucrări de reparații la rețeaua publică de alimentare cu apă, luni, 28 aprilie, utilizatorii din Sighetu Marmației, de pe strada Lazu Baciului vor rămâne fără apă potabilă între orele 9:00-12:00.
Din cauza unor lucrări de reparații la rețeaua publică de alimentare cu apă, marți, 29 aprilie, utilizatorii din municipiul Sighetu Marmației și Bocicoiu Mare, vor rămâne fără apă potabilă între orele 9:00-16:00.
Întreruperea furnizării apei potabile în zonă este consecința unor lucrări de modernizare și reabilitare la rețeaua de distribuție a apei potabile. Chiar dacă aceste lucrări creează disconfort locuitorilor din zonă, ele sunt necesare pentru îmbunătățirea serviciilor oferite și pentru a asigura locuitorilor accesul la apă potabilă și la sistemul de canalizare – arată reprezentanții societății Vital. Motivul acestei întreruperi îl constituie executarea unor lucrări de mentenanță prin reabilitarea/izolarea a conductei de azbociment cu diametrul de 250 mm, amplasată pe strada Nicolae Bălcescu, în municipiul Sighetu Marmației. Această lucrare este esențială pentru prevenirea unor defecțiuni majore și pentru asigurarea continuității și calității serviciului public de alimentare cu apă în zona vizată.
Vital S.A.recomandă tuturor consumatorilor afectați de această întrerupere să-și asigure necesarul de apă pentru perioada menționată.
Pentru informaţii suplimentare sau alte sesizări, utilizatorii pot suna la dispeceratul VITAL S.A. tel: 0262 212550; 0262 215150, *1,*2, 0362 401052, 3, 0372 752661.
Lasa un raspuns