Din cauza unor lucrări de reparații și modernizare la rețeaua de distribuție a apei potabile, joi, 6 februarie, utilizatorii din localitatea Baia Mare, de pe strada Forestierului ( de la KIA până la pod str. Gordanului), vor rămâne fără apă potabilă, până la ora 13:00.
Din cauza unor lucrări de reparații la rețeaua publică de apă, joi, 6 februarie, utilizatorii din Sighetu Marmației, de pe strada Muzeului, str. Făget, str. Lazu Baciului, vor rămâne fără apă potabilă, până la ora 14:00.
Întreruperea furnizării apei potabile în zonă este consecința unor lucrări de modernizare și reabilitare la rețeaua de distribuție a apei potabile. Chiar dacă aceste lucrări creează disconfort locuitorilor din zonă, ele sunt necesare pentru îmbunătățirea serviciilor oferite și pentru a asigura locuitorilor accesul la apă potabilă și la sistemul de canalizare – arată reprezentanții societății Vital.
Lasa un raspuns