VIDEO | Programul turneelor finale U15 și al turneului final U20 masculin

Pe data de 7 septembrie încep primele turnee naționale de juniori.

Așadar, primele evenimente găzduite de orașul Ploiești sunt Turneul Național U15 (masculin și feminin) și Turneul Național U20 masculin.

Turneul final U20 de desfășoara pe sistemul FINAL 4, adică în prima zi se va juca Locul 1 vs Locul 4 si Locul 2 vs Locul 3. Câștigatoarele vor juca Finala Mare iar învinsele vor juca Finala Mica. Fiecare echipă va avea programat câte un joc pe zi. Câștigatoarea finalei mari stabilește campioana CN U20 Masculin.

Turneele finale la categoria U15 (feminin și masculin) se vor desfășura pe sistemul fiecare cu fiecare în faza grupelor, urmând ca locurile 1 din cele două grupe să joace finala competiției,  în timp ce echipele clasate pe locul 2 în cele două grupe să lupte pentru medalia de bronz. Echipele clasate pe locurile inferioare vor disputa jocuri de clasament.

TERENUL 1

Ora joc
Luni – 7 septembrie
9:15 CS Otopeni – CSS Ploiesti U15M
17:15 CS Universitatea Cluj Napoca – ACS Dan Dacian Bucuresti U20M
19:45 CSS Sighetu Marmatiei – CS Agronomia Bucuresti U20M
Marti – 8 septembrie
9:15 ABCU Oradea – CSS Sfantu Gheorghe U15F
17:15 Finala Mica U20M
19:45 Finala Mare U20M
Miercuri – 9 septembrie
9:15 CSS Targu Jiu – ACS Dan Dacian Bucuresti U15M
17:15 ABC Leii Bucuresti – CSS Ploiesti U15M
19:45 Locurile 7-8 U15F
Joi – 10 septembrie
9:15 Finala Mare U15F
11:45 Finala Mare U15M

TERENUL 2

Ora joc
Luni – 7 septembrie
9:00 LPS Alba Iulia – ACS Dan Dacian Bucuresti U15F
17:00 ACS Dan Dacian Bucuresti – CSS nr.4 Bucuresti U15M
19:30 C Sportul Studentesc Bucuresti – ABCU Oradea U15F
Marti – 8 septembrie
9:00 CSM Targu Mures – LPS Alba Iulia U15F
17:00 ABC Leii Bucuresti – CS Otopeni U15M
19:30 CSS Ploiesti – CN Aurel Vlaicu Bucuresti U15M
Miercuri – 9 septembrie
9:00 ACS Dan Dacian Bucuresti – CSM Targu Mures U15F
17:00 CSS Sfantu Gheorghe – C Sportul Studentesc Bucuresti U15F
19:30 CS Otopeni – CN Aurel Vlaicu Bucuresti U15M
Joi – 10 septembrie
9:00 Finala Mica U15F
11:30 Finala Mica U15M

TERENUL 3

Ora joc
Luni – 7 septembrie
8:45 CSS Sfantu Gheorghe – CSS nr.5 Bucuresti U15F
16:45 CN Aurel Vlaicu Bucuresti – ABC Leii Bucuresti U15M
19:15 CS Olimpia Bucuresti – CSM Targu Mures U15F
Marti – 8 septembrie
8:45 CSS nr.5 Bucuresti – C Sportul Studentesc Bucuresti U15F
16:45 CSS nr.4 Bucuresti – CSS Targu Jiu U15M
19:15 ACS Dan Dacian Bucuresti – CS Olimpia Bucuresti U15F
Miercuri – 9 septembrie
8:45 ABCU Oradea – CSS nr.5 Bucuresti U15F
16:45 CS Olimpia Bucuresti – LPS Alba Iulia U15F
Joi – 10 septembrie
8:45 Locurile 5-6 U15F
11:15 Locurile 5-6

Reamintim faptul că evenimentele sportive de la Ploiești se vor desfășura fără spectatori, dar și faptul că Federația Română de Baschet a anunțat prin intermediul paginii oficiale de Facebook că va transmite toate meciurile care se vor desfășura pe terenul 1. Evenimentele vor fi transmise în direct pe canalul de YouTube, respectiv pe pagina de Facebook a Federației Române de Baschet.

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.