VIDEO | Minaur învinge CSM Bacău și scapă de barajul pentru rămânerea în Liga Zimbrilor

Ultima etapă a play-out-ului Ligii Zimbrilor a adus în fața suporterilor băimăreni o confruntare cu greutate care avea să decidă soarta echipei băimărene la finalul sezonului competițional. Cele două echipe aflate la start, CS Minaur și CSM Bacău, aveau toate motivele să își dorească victoria cu scopul de a se salva de la baraj. Finalul a fost cel așteptat de suporterii băimăreni, respectiv victoria handbaliștilor de la CS Minaur, scor 34-29.

Prima repriză a fost una relativ echilibrată, scorul fiind deschis de băimăreni în minutul 2 iar finalul partidei le-a aparținut tot băimărenilor. Ppartida s-a încheiat cu victorie pentru CS Minaur care încheie sezonul pe locul 9.

Pentru Tudor Marta acesta a fost ultimul meci din cariera de handbalist, sportivul anunțându-și marți seara retragerea din handbal ca jucător. Tudor a luptat în culorile Minaurului timp de 5 ani.

Sursa: minaur.ro