Etichetă: CS Minaur Baia Mare

Articol
Video | Declarații după meciul dintre CS Minaur Baia Mare și CSM București

Meciul dintre CS Minaur Baia Mare și CSM București, câștigat de echipa băimăreană cu 35-28, fost unul echilibrat în prima parte, însă în repriza a doua băimărenii s-au distanțat și au învins la șapte goluri diferență. Antrenorul băimărenilor, Alexandru Sabou, a declarat: ”În ultimele meciuri diferența o facem în ultimele 12-15 minute. Pentru noi obiectivul...

Articol
Video | La nivelul echipei de fotbal Minaur Baia Mare au avut loc câteva schimbări

La nivelul echipei de fotbal au avut loc câteva schimbări, au fost aduși jucători noi, iar echipa s-a redus la 25 de jucători. Pe echipa de fotbal îl așteaptă trei etape de final de campionat, de la care antrenorul principal al echipei, Ciprian Danciu urmărește integrarea cât mai repede ale noilor veniți și dorește ca...

Articol
CS Minaur Baia Mare, meci cu Turda azi

În cadrul etapei a XIII-a din Divizia A la Handbal Masculin, CS Minaur Baia Mare II va disputa partida împotriva AHC Potaissa Turda II. Confruntarea are loc sâmbătă, 16 februarie, de la ora 13:00 în Sala „Gheorghe Barițiu” din Turda.