ALEGERI LOCALE 2012: Lista candidaţilor USL pentru primării şi consilii judeţene

ALEGERI LOCALE 2012: Lista candidaţilor USL pentru primării şi consilii judeţene
USL a dat publicităţii, luni, lista candidaţilor la preşedinţia CJ şi primăriile municipiilor reşedinţă de judeţ, în cazul Timişului nefiind însă menţionate nume.

Lista conţine numele candidaţilor USL la preşedinţia CJ şi la primăria municipiului reşedinţă de judeţ.
Alba
PNL – Teodor Atanasiu – CJ
PNL – Calin Potor – primarie
Arad
PNL – Ioan Cristina
PC – Lia Ardelean
Arges
PSD – Constantin Nicolescu
PSD – Tudor Pendiuc
Bacau
PSD – Dragos Benea
PNL – Romeo Stavarache
Bihor
PNL – Cornel Popa
PNL – Ilie Bolojan
Bistrita Nasaud
PSD – Radu Moldovan
PSD – Ovidiu Cretu
Botosani
PNL – Florin Turcanu
PSD – Ovidiu Portariuc
Brasov
PNL – Aristotel Cancescu
PSD – Catalin Leonte
Braila
PSD – Gheorghe Bunea Stancu
PSD – Aurel Simionescu
Buzau
PNL – Cristinel Bigiu
PSD – Constantin Boscodeala
Caras Severin
PNL – Marcel Vela
PSD – Mihai Stepanescu
Calarasi
PNL – Raducu Filipescu
PNL – Dan Dragulin
Cluj
PNL – Horea Uioreanu
PNL – Marius Nicoara
Constanta
PSD – Nicusor Constantinescu
PSD – Radu Mazare
Covasna
PNL – Marius Obreja
PNL – Madalin Guruianu
Dambovita
PSD – Adrian Tutuianu
PNL – Gabriel Grozavu
Dolj
PSD – Ion Prioteasa
PSD – Olguta Vasilescu
Galati
PSD – Nicolae Bacalbasa
PNL – Marius Stan
Giurgiu
PNL – Dumitru Beianu
PNL – Lucian Iliescu
Gorj
PSD – Ion Calinoiu
PSD – Florin Carciumaru
Harghita
PNL – Ioan Proca
PSD – Jean Adrian Aurel
Hunedoara
PNL – Mircea Molot
PC – Petru Marginean
Ialomita
PSD – Silvian Ciuperca
PSD – Alexandru Stoica
Iasi
PNL – Cristian Adomnitei
PSD – Gheorghe Nichita
Ilfov
PNL – Marian Petrache
X
Maramures
PC – Zamfir Ciceu
PNL – Catalin Chereches
Mehedinti
PSD – Adrian Duicu
PSD – Marius Screciu
Mures
PNL – Ciprian Dobre
PSD – Cornel Briscaru
Neamt
PNL – Vlad Marcoci
PC – Vasile Dragusanu
Olt
PSD – Paul Stanescu
PSD – Marius Oprescu
Prahova
PSD – Mircea Cosma
PSD – Iulian Badescu
Satu Mare
PNL – Adrian Stef
PSD – Dorel Coica
Salaj
PSD – Tiberiu Marc
PNL – Radu Capalnasiu
Sibiu
PSD – Ioan Cindrea
PC – Dragos Floarea
Suceava
PSD – Catalin Nechifor
PNL – Alexandru Baisanu
Teleorman
PSD – Liviu Dragnea
PSD – Victor Dragusin
Timis
PSD
PNL
Tulcea
PSD – Horia Teodorescu
PSD – Trifon Belacurencu
Vaslui
PSD – Dumitru Buzatu
PSD – Vasile Paval
Valcea
PSD – Ion Cilea
PNL – Emilian Francu
Vrancea
PSD – Marian Oprisan
PSD – Decebal Bacinschi

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.