Etichetă: amical

Articol
Victorie pentru ”zimbri” în primul meci de pregătire din Italia

Revenită în Cizmă după o pauză de 10 ani, vicecampioana României la rugby CSM Știința Baia Mare a reușit vineri, în primul meci test contra, echipei Petrarca Padova, să se impună cu scorul de 35-12 (14-7). După primele momente rezervate tatonării adversarului, ”zimbrii” au început să joace foarte ofensiv, reușind până la pauză să culce balonul în terenul de țintă advers de două...

Articol
VIDEO | Victorie pentru Minaur în ultimul meci de pregătire

Echipa masculină de handbal a Clubului Sportiv Minaur Baia Mare a terminat cu o victorie perioada de pregătire. În cadrul ultimei întâlniri amicale, echipa antrenată de Raul Fotonea și Alexandru Sabou s-a impus în fața celor de la Potaissa Turda, scor 35-33. În Liga Zimbrilor, CS Minaur se întoarce pe teren propriu în 30 ianuarie, când în...