Sport

VOLEI: Explorări, învinsă de Dinamo

luni , 12 mar 2018, ora 13:26       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport

În Divizia A1 de volei masculin, turneul pentru locurile 7-12, s-au disputat în weekend meciurile etapei a 2-a. În cadrul acestei runde, Știința Explorări a jucat în deplasare cu Dinamo București. Partida s-a încheiat cu victoria gazdelor.

Dinamo a obținut o victorie de trei puncte în fața Științei Explorări, în etapa a doua a turneului pentru locurile 7-12 din Divizia A1. Băimărenii au început bine meciul și au câștigat primul set cu 25-22. Dinamo și-a revenit rapid, adjudecându-și seturile 2 și 3 cu 25-20 și 25-22. Oaspeții au evoluat convingător în prima parte a setului 4 și au lăsat impresia că vor duce jocul în prelungiri. Explorări a condus chiar cu 17-9, dar în continuare a slăbit ritmul și le-a permis adversarilor să reintre, oarecum nesperat, în joc.

Bucureștenii au egalat la 20 și, după un ultim avantaj al oaspeților, 20-21, au preluat pentru prima dată conducerea cu 22-21, după care s-au distanțat la 24-21. Explorări a salvat cinci mingi de meci, dar până la urmă Dinamo s-a impus cu 28-26.