24 IUN 2018

Sport

RUGBY: CSM Baia Mare urcă pe podium
luni , 16 apr 2018, ora 13:35
În prima etapă a returului campionatului național de rugby rezervat echipelor Under 18, CSM Baia Mare s-a impus de o manieră categorică, scor 42-8, la pauză 28-0, în
RUGBY: Etapă cu CSM Știința pe bancă
vineri , 13 apr 2018, ora 14:30
La final de săptămână sunt programate meciurile celei de-a treia etape din returul SuperLigii de rugby. Etapa cu numărul 10 a fost deschisă astăzi de jocul dintre Timișoara
VOLEI: Un nou meci acasă pentru Știința Explorări după o pauză de trei săptămâni
joi , 12 apr 2018, ora 13:32
După o pauză de trei săptămâni, Știința Explorări va disputa sâmbătă un nou meci pe teren propriu. Adversara băimărenilor va fi Dinamo București, cele două formații
HANDBAL: Au început turneele semifinale pentru junioare
miercuri , 11 apr 2018, ora 13:56
Astăzi au debutat turneele semifinale în campionatele naționale de handbal pentru junioare 1 și 3. La junioare 1, CSS 2 Baia Mare s-a calificat în faza semifinală după ce
APRECIERE: Lionel Messi, numit Ambasador pentru Turism Responsabil al Organizaţiei Mondiale a Turismului
luni , 9 apr 2018, ora 15:32
„Apreciat ca fiind unul dintre cei mai buni jucători de fotbal din toate timpurile, Lionel Messi se alătură Organizaţiei Mondiale a Turismului (UNWTO) pentru a promova
ZIDANE IA MĂSURI: Ce le-a cerut fotbaliştilor după Real Madrid - Atletico Madrid
luni , 9 apr 2018, ora 12:32
Zinedine Zidane a tras un semnal de alarmă înainte de cele mai importante meciuri ale sezonului pentru Real Madrid. Imediat după ce a remizat acasă, scor 1-1, cu Atletico
BOX: Floyd Mayweather e gata să-i acorde revanşa lui Conor McGregor
duminica , 8 apr 2018, ora 16:06
Floyd Mayweather a anunţat că va reveni în lumina reflectoarelor, dar numai în octagonul de MMA, conform ESPN. Aşadar, imaginea unui noi eveniment în care să fie implicat
TENIS: Ana Bogdan s-a calificat în semifinalele turneului de la Monterrey
sambata , 7 apr 2018, ora 17:21
Ana Bogdan a făcut un meci fantastic la Monterrey, reuşind să o învingă azi-noapte, fără drept de apel, pe revelaţia tenisului mondial Danielle Collins şi să-şi asigure
CUPA CODRULUI: Și fetele din Maramureș se pricep la fotbal, au dovedit-o într-o competiție viu disputată
vineri , 6 apr 2018, ora 18:12
Echipe de fete din Satulung, Bârsău, Carei, Baia Mare și Băița au evoluat la Cupa Codrului la fotbal. În finala mică s-au întâlnit Școala nr 18 din Baia Mare și Școala
FOTBAL: Zi plină pentru AFC VIITORUL SIGHET
joi , 5 apr 2018, ora 17:16
Zi plină de meciuri pentru sportivii de la AFC Vitorul Sighet. Juniorii au disputat astăzi partida cu Dynamic Baia Mare din cea de-a doua etapă a Campionatului Național U 11.