24 IUN 2018

Sport

MINI RUGBY: Mici rugbiști maramureșeni premiați la campionatul regional
miercuri , 23 mai 2018, ora 13:42
Pe  Stadionul Municipal din Turda a avut loc al șaptelea turneu din cadrul campionatului regional de mini rugby Transilvania, dotat cu Trofeul Municipiului Turda. La categoria U8
FOTBAL: Un jucător de la Plimob a fost selectat pentru faza finală a Turneului Speranțelor
luni , 21 mai 2018, ora 12:03
Fotbalistul Cosmin Kovacs a fost ales din Maramureș pentru faza finală din cadrul Turneului Speranțelor.  Trei jucători din jude au fost aleși pentru etapa de selecție din
LIGA A IV-A: AJF a decis să opereze modificări în ceea ce privește finalul de campionat
vineri , 18 mai 2018, ora 23:22
Asociația Județeană de Fotbal a decis să opereze modificări în ceea ce privește finalul de campionat al Ligii a patra, atât la Seria Nord, cât și la Sud. Totodată,
DANS SPORTIV: 11 medalii pentru Prodance
marti , 15 mai 2018, ora 13:03
Sportivii de la Prodance Baia Mare au obținut 23 de calificări în finale, din care 11 medalii, la Concursul Național ”Cupa Sătmarului” care a avut loc în perioada
RUGBY: CSM Știința Baia Mare și-a schimbat antrenorul
duminica , 13 mai 2018, ora 18:10
Argentinianul Mario Alejandro Canale va fi noul antrenor al echipei de rugby CSM Știința Baia Mare în viitorul sezon competițional, scrie site-ul SuperLigii, conform
SPORT: Pentru performanță e nevoie de condiții
vineri , 11 mai 2018, ora 12:54
Baschetul a devenit unul dintre cele mai atractive sporturi din Sighetu Marmației, însă pentru a obține rezultate bune directorul Clubului Sportiv Școlar spune că trebuie să
PRODANCE: Medalii pentru băimăreni la Dance Festival
joi , 10 mai 2018, ora 13:51
Concursul național Cupa Baia Mare Dance Festival care a avut loc duminică a adunat pe ringul de dans peste 200 de perechi și fete solo în 39 de categorii de concurs, 30 de
HANDBAL: A început turneul final pentru junioare III, la care e reprezentat și Maramureșul
miercuri , 9 mai 2018, ora 16:02
Începând de astăzi la Sfântu Gheorghe se desfăşoară turneul final al campionatului național de handbal pentru junioare III. La sfârșitul săptămânii se vor disputa
FOTBAL: FCSB a fost învinsă de Poli Iași în Liga 1
luni , 7 mai 2018, ora 23:59
FCSB a făcut un pas greșit care ar putea să o coste titlul de campioană-a pierdut cu 0-1 în deplasare la Poli Iași, în etapa a 8-a din play-off, antepenultima a sezonului.
TENIS: Simona Halep și Sorana Cîrstea, spectacol și victorii la Madrid
duminica , 6 mai 2018, ora 15:17
Numărul 1 mondial, Simona Halep, a trecut fără probleme de rusoaica Ekaterina Makarova, campioană olimpică în 2016 la dublu feminin. Constănțeanca a jucat ca la ea acasă.