Sport

FOTBAL: Plimob Sighet, locul I în Interliga de Iarnă
vineri , 2 noi 2018, ora 12:47
Cu 3 victorii și o înfrângere, sighetenii de la Plimob au câștigat locul I la Interliga de Iarnă - Trofeul ”Gheorghe Ola”, o competiție fotbalistică destinată copiilor
ÎNCĂ UN EȘEC: Cupa României, încă o surpriză. FCSB, eliminată în optimi de Dunărea Călăraşi
vineri , 2 noi 2018, ora 12:38
Formaţia FCSB a fost eliminată în optimile Cupei României, după ce a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Dunărea Călăraşi. Cele mai titrate
FOTBAL: La sfârșitul turului, Avântul Bîrsana e pe primul loc, la șase puncte de ocupanta poziției a doua
joi , 1 noi 2018, ora 15:10
La finalul turului de campionat în liga a IV-a de fotbal, Avântul Bârsana conduce detașat în clasament, la o diferență de 6 puncte față de următoarea clasată, Zorile
TAEKWON-DO: Un sportiv maramureșean, pe locul cinci în lume
miercuri , 31 oct 2018, ora 13:43
Un sportiv de la Clubul Știința Dragonul Baia Mare a reușit să se claseze pe locul 5 la o competiție de talie mondială. Cristian Popa este legitimat la clubul sportiv
CUPA SATELOR: Circa 160 de copii implicați în primele turnee
marti , 30 oct 2018, ora 17:12
450 minute de joc, circa 160 de copii, 49 de goluri, 15 meciuri, 11 echipe, 3 terenuri de fotbal - așa se poate rezuma povestea primului episod din Cupa Satelor în
VOLEI: Știința Explorări a sfeclit-o la Dej
duminica , 28 oct 2018, ora 01:51
Știința Explorări a pierdut sâmbătă la Unirea Dej, în trei seturi. A fost cea de-a treia etapă a Diviziei A1 de volei masculin.
FOTBAL: Recea a bătut în deplasare și rămâne lider, în vreme ce Minerul Baia Mare e pe locul secund
duminica , 28 oct 2018, ora 01:43
Cu 3-0 au învins în deplasarea de la AFC Hărman cei de la ACS Fotbal Comuna Recea în cea de-a zecea etapă din Liga a treia, Seria 5. În urma acestui rezultat echipa
HANDBAL: Victorie pentru fetele de la Minaur acasă, cu CSM Slatina
duminica , 28 oct 2018, ora 01:33
Victorie pentru fetele de la CS Minaur Baia Mare, sâmbătă, acasă, în fața lui CSM Statina. Băimărencele au învins cu 29-26 (15-13) în cea de-a șaptea etapă a Ligii
VOLEI: Știința Explorări, într-un nou derby cu Unirea Dej
vineri , 26 oct 2018, ora 14:30
La finalul acestei săptămâni sunt programate meciurile etapei a 3-a, din Divizia A1 a campionatului național de volei masculin. În cadrul acestei runde, Știința Explorări
FOTBAL: Cinci echipe din Maramureș s-au înscris la Interliga de Iarnă
joi , 25 oct 2018, ora 14:57
5 echipe s-au înscris în Maramureș la Interliga de Iarnă - Trofeul ”Gheorghe Ola”, competiție destinată copiilor născuți în 2009 și mai mici.  Marți, 30 octombrie,