25 IUN 2018

Sport

FOTBAL: Un egal și două eșecuri pentru Plimob la turneul zonal
joi , 14 iun 2018, ora 13:46
Plimob Sighetu Marmaţiei a obţinut un egal şi a contabilizat două eşecuri la turneul zonal pentru juniorii Under 13 disputat în Cluj-Napoca. Campioana Maramureşului a ratat
SPORT: Ţările care vor organiza Cupa Mondială de Fotbal din 2026
joi , 14 iun 2018, ora 12:23
Cu o zi înainte de startul Campionatului Mondial din Rusia, când ţara gazdă va debuta împotriva reprezentativei Arabiei Saudite, s-a aflat cine va organiza Mondialul din
FOTBAL: Minaur Baia Mare, la un pas de a ajunge campioana Maramureșului, după ce a învins la scor Bradul Vișeu
miercuri , 13 iun 2018, ora 18:19
În prima manșă din play off-ul Ligii a patra, la Vișeu de Sus s-au confruntat echipa din localitate, Bradul, și Minaur Baia Mare. Victoria a revenit campioanei Sudului la
BOX: Prima ediție a Centurii Marmației s-a dovedit a fi un succes
marti , 12 iun 2018, ora 19:20
Sâmbătă a avut loc prima ediție a Centurii Marmației, eveniment sportiv ce a reunit la Sighet pugiliști de valoare. În cadrul acestei gale au avut loc o serie de meciuri
ÎNOT: 12 medalii pentru sportivii de la Gold Stars Baia Mare la campionatul național
marti , 12 iun 2018, ora 16:15
12 medalii au obținut înotătorii de la Gold Stars Baia Mare la campionatul național de la Târgoviște. Competiția a avut loc la sfârșitul săptămânii trecute. Patru
FOTBAL: Programul Campionatului Mondial 2018 din Rusia
marti , 12 iun 2018, ora 09:33
Cupa Mondială de fotbal din Rusia se va desfăşura în perioada 14 iunie - 15 iulie pe 12 stadioane din 11 oraşe, cu 32 de echipe, împărţite în opt grupe. În premieră
HANDBAL: Programul Minaurului după reunirea lotului
luni , 11 iun 2018, ora 16:05
Lotul echipei masculine de handbal a CS Minaur Baia Mare se va reuni în 16 iulie în vederea începerii pregătirilor pentru viitorul sezon competiţional. În perioada 17-18
HALEP LA SUPERLATIV: Simona a câștigat primul titlu de Grand Slam, după o finală încântătoare la Roland Garros
sambata , 9 iun 2018, ora 19:13
Simona Halep a câștigat primul turneu de Grand Slam din cariera sa, la Roland Garros, învingând-o pe americanca Sloane Stephens - scor 3-6, 6-4, 6-1. Se întâmplă la 40 de
FOTBAL: Se joacă titlul de campioană a Maramureșului
sambata , 9 iun 2018, ora 10:40
Bradul Vișeu de Sus și Minaur Baia Mare își dispută în acest sezon titlul de campioană a Maramureșului. Prima confruntare are loc duminică, de la ora 18.00, în turul de
GALĂ DE BOX: Sâmbătă are loc Centura Marmației, la care vor participa pugiliști de valoare
vineri , 8 iun 2018, ora 15:34
Sfârșitul de săptamână vine cu eveniment sportiv inedit în Sighetu Marmației. Sâmbătă va avea loc prima ediție a Centurii Marmației, iar organizatorii promit un show de