Sighetu Marmației
18:38
25 IUN 2018

Sport

FOTBAL: Remiză pentru CS Minaur Baia Mare în turul barajului. Promovarea încă se joacă
luni , 25 iun 2018, ora 13:28
Cu 0-0 s-a încheiat partida tur dintre campioana la fotbal a Maramureşului, CS Minaur Baia Mare, şi cea a Bihorului, CSC Sânmartin. Confruntarea are loc în cadrul dublei de
SCHIMBARE DE LIDER ÎN TENIS: Rafael Nadal revine pe locul 1 mondial, după înfrângerea suferită de Roger Federer în finala turneului de la Halle
duminica , 24 iun 2018, ora 17:57
Roger Federer nu a reuşit să câştige al 21- lea meci consecutiv pe iarbă. Elveţianul a pierdut finala turneului din Germania în faţa lui Borna Coric, scor 6-7; 6-3; 6-2.
TENIS: Simona Halep, depăşită de Petra Kvitova în topul victoriilor din acest sezon
sambata , 23 iun 2018, ora 19:11
Petra Kvitova (nr. 8 WTA) a trecut peste Simona Halep în clasamentul victoriilor din sezonul actual. Sportiva din Cehia a câştigat chiar în faţa unei românce, Mihaela
MIHAELA BUZĂRNESCU O ÎNVINGE PENTRU A DOUA OARĂ ÎNTR-O LUNĂ PE SVITOLINA: Sunt foarte fericită cu jocul meu / Va fi super-duel şi în semifinale la Birmingham
sambata , 23 iun 2018, ora 10:57
Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu (30 de ani, 30 WTA) a câştigat, vineri, scor 2-0 la seturi, meciul jucat împotriva ucrainencei Elina Svitolina (25 de ani, 5
FOTBAL FEMININ: Venus, campioana Maramureșului
vineri , 22 iun 2018, ora 22:42
S-a încheiat a doua ediție a Campionatului Județean de fotbal feminin. AS Venus Maramureș a câștigat locul I, terminând competiția neînvinsă. A doua ediție a
RUGBY: Andrei Iurea rămâne ”zimbru” încă trei ani
miercuri , 20 iun 2018, ora 14:03
CSM Știința Baia Mare a a prelungit pe o perioadă de trei ani contractul jucătorului din linia a doua Andrei Iurea. Acesta a venit la vicecampioana României în
INIŢIATIVĂ: Redactorul şef de la Charlie Hebdo, chemat în PE
marti , 19 iun 2018, ora 21:50
Ecourile demersului jurnaliştilor de la Charlie Hebdo, care au ironizat succesul Simonei Halep la Roland Garros, făcând o asociere între ea şi romi, nu s-au stins.
FOTBAL: Un sighetean la faza finală de selecție pentru Turneul Speranțelor
marti , 19 iun 2018, ora 13:13
Cosmin Kovacs de la Plimob Sighetu Marmației va reprezenta Maramureșul la faza finală de selecție pentru Turneul Speranțelor la fotbal. Participă jucătorii născuți în
BASCHET: Răsplătiți cu diplome și medalii
vineri , 15 iun 2018, ora 15:40
În cadrul festivității de premiere a elevilor merituoși de la Colegiul Național Dragoș Vodă a fost premiată și echipa de baschet masculin din Sighetu
START: Începe Cupa Mondială 2018 la fotbal
joi , 14 iun 2018, ora 16:36
A ÎNCEPUT CUPA MONDIALĂ LA FOTBAL Sursa: MaraMedia Cupa Mondială 2018 începe astăzi. Toţi microbiştii vor fi în zilele următoare cu ochii pe ecranele