Sport

FOTBAL: Programul Campionatului Mondial 2018 din Rusia

marti , 12 iun 2018, ora 09:33       de Agerpres       Sport

Cupa Mondială de fotbal din Rusia se va desfăşura în perioada 14 iunie - 15 iulie pe 12 stadioane din 11 oraşe, cu 32 de echipe, împărţite în opt grupe. În premieră pentru un Campionat Mondial, ediţia 2018 vine şi cu o noutate tehnologică: arbitrajul video, testat deja în mai multe competiţii importante. Se vor disputa în total 64 de partide pentru a afla ce națională va ridica trofeul.


Programul complet al competiţiei:


Joi 14 iunie


18,00 (ora României) Rusia - Arabia Saudită, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa A


Vineri 15 iunie


15,00 Egipt - Uruguay, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa A


18,00 Maroc - Iran, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa B


21,00 Portugalia - Spania, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa B


Sâmbătă 16 iunie


13,00 Franţa - Australia, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa C


16,00 Argentina - Islanda, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa D


19,00 Peru - Danemarca, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa C


22,00 Croaţia - Nigeria, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa D


Duminică 17 iunie


15,00 Costa Rica - Serbia, la Samara (Samara Arena), în Grupa E


18,00 Germania - Mexic, la Moscou (stadionul Lujniki), în Grupa F


21,00 Brazilia - Elveţia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa E


Luni 18 iunie


15,00 Suedia - Coree de Sud, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa F


18,00 Belgia - Panama, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa G


21,00 Tunisia - Anglia, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa G


Marţi 19 iunie


15,00 Columbia - Japonia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa H


18,00 Polonia - Senegal, la Moscou (stadionul Spartak), în Grupa H


21,00 Rusia - Egipt, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa A


Miercuri 20 iunie


15,00 Portugalia - Maroc, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa B


18,00 Uruguay - Arabia Saudită, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa A


21,00 Iran - Spania, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa B


Joi 21 iunie


15,00 Danemarca - Australia, la Samara (Samara Arena), în Grupa C


18,00 Franţa - Peru, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa C


21,00 Argentina - Croaţia, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa D


Vineri 22 iunie


15,00 Brazilia - Costa Rica, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa E


18,00 Nigeria - Islanda, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa D


21,00 Serbia - Elveţia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa E


Sâmbătă 23 iunie


15,00 Belgia - Tunisia, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa G


18,00 Coreea de Sud - Mexic, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa F


21,00 Germania - Suedia, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa F


Duminică 24 iunie


15,00 Anglia - Panama, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa G


18,00 Japonia - Senegal, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa H


21,00 Polonia - Columbia, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa H


Luni 25 iunie


17,00 Arabia Saudită - Egipt, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa A


17,00 Uruguay - Rusia, la Samara (Samara Arena), în Grupa A


21,00 Spania - Maroc, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa B


21,00 Iran - Portugalia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa B


Marţi 26 iunie


17,00 Danemarca - Franţa, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa C


17,00 Australia - Peru, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa C


21,00 Nigeria - Argentina, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa D


21,00 Islanda - Croaţia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa D


Miercuri 27 iunie


17,00 Coreea de Sud - Germania, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa F


17,00 Mexic - Suedia, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa F


21,00 Serbia - Brazilia, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa E


21,00 Elveţia - Costa Rica, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa E


Joi 28 iunie


17,00 Japonia - Polonia, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa H


17,00 Senegal - Columbia, la Samara (Samara Arena), în Grupa H


21,00 Anglia - Belgia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa G


21,00 Panama - Tunisia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa G


OPTIMILE DE FINALĂ


Sâmbătă 30 iunie


17,00 primul loc în Grupa C - locul 2 în Grupa D, la Kazan (Kazan Arena), O1


21,00) primul loc în Grupa A - locul 2 în Grupa B, la Soci (stadionul Fişt), O2


Duminică 1 iulie


17,00 primul loc în Grupa B - locul 2 în Grupa A, la Moscova (stadionul Lujniki) O5


21,00 primul loc în Grupa D - locul 2 în Grupa C, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), O6


Luni 2 iulie


17,00 primul loc în Grupa E - locul 2 în Grupa F, la Samara (Samara Arena) O3


21,00 primul loc în Grupa G - locul 2 în Grupa H, la Rostov pe Don (Rostov Arena), O4


Marţi 3 iulie


17,00 primul loc în Grupa F - locul 2 în Grupa E, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), O7


21,00 primul loc în Grupa H - locul 2 în Grupa G, la Moscova (stadionul Spartak) O8


SFERTURI DE FINALĂ


Vineri 6 iulie


17,00 câştigătoarea O1 - câştigătoarea O2, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), primul sfert


21,00 câştigătoarea O3 - câştigătoarea O4, la Kazan (Kazan Arena), sfertul 2


Sâmbătă 7 iulie


17,00 câştigătoarea O7 - câştigătoarea O8, la Samara (Samara Arena), sfertul 3


21,00 câştigătoarea O5 - câştigătoarea O6, la Soci (stadionul Fişt), sfertul 4


SEMIFINALE


Marţi 10 iulie


21,00 câştigătoarea sfertului 1 - câştigătoarea sfertului 2, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)


Miercuri 11 iulie


21,00 câştigătoarea sfertului 3 - câştigătoarea sfertului 4, la Moscova (stadionul Lujniki)


FINALA MICĂ


Sâmbătă 14 iulie


17,00 la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)


FINALA


Duminică 15 iulie


18,00, la Moscova (stadionul Lujniki). 

COMENTARII

Lasa un comentariu

*
*
*
Campurile marcate cu "*" sunt obligatorii


Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.



TV Sighet

SONDAJ DE OPINIE

Spre ce destinaţii externe aţi dori să zboare avioanele de pe Aeroportul Maramures?
Londra
Madrid
Roma
Amsterdam
Munchen

NEWSLETTER

Abonati-vă la newsletterul nostru si veti fi la curent cu ultimele stiri:
Sighet FM