Sport

CUPA CODRULUI: Și fetele din Maramureș se pricep la fotbal, au dovedit-o într-o competiție viu disputată

vineri , 6 apr 2018, ora 18:12       de Maramedia       Sport

Echipe de fete din Satulung, Bârsău, Carei, Baia Mare și Băița au evoluat la Cupa Codrului la fotbal. În finala mică s-au întâlnit Școala nr 18 din Baia Mare și Școala Generală Bârsău, băimărencele impunându-se la limită, cu 1-0.

Potrivit Asociației Județene de Fotbal Maramureș, finala mare, jucată de Băița și Carei, s-a încheiat cu scor alb, locul I fiind decis la loviturile de departajare: 1-0 pentru gazde. Grupările de pe podium au fost răsplătite cu cupe.

Toate echipele participante au primit diplome din partea organizatorilor, care au acordat și câteva premii speciale la a treia ediție a Cupei Codrului: Antonia Pop a fost desemnată cel mai bun portar, Denisa Zah a fost golgheterul competiției, cu 4 goluri, iar Daiana Oneț a fost aleasă cea mai bună jucătoare.