STIRI

FOTBAL FEMININ: ACS Venus a obținut doar un egal cu Sporting Lugaș
luni , 24 sep 2018, ora 21:33       de MIHAELA ȘUTEA       Sport
Cu un egal, 1-1, s-a încheiat meciul din Liga a doua de fotbal feminin dintre ACS Venus și Sporting Lugaș. Partida s-a jucat pe terenul din Satulung.
HANDBAL: Victorie la limită pentru fetele de la Minaur la Roman
vineri , 21 sep 2018, ora 14:55       de Mihaela Șutea       Sport
Handbalistele de la Minaur au obținut joi o victorie la limită la Roman, 27-26. Cu cele trei puncte câștigate băimărencele au ajuns pe locul cinci în clasament. Meciul a început și s-a menținut într-un echilibru aproape perfect până în minutul 14 când scorul a devenit egal (6-6), cele două echipe conducând alternativ. În minutul 15 moldovencele se
FOTBAL: A treia victorie pentru selecționata Maramureșului în Turneul Speranțelor
miercuri , 19 sep 2018, ora 12:23       de Dana Berci       Stiri
A treia victorie consecutivă a înregistrat-o selecționata Maramureșului în actuala ediție a Turneului Speranțelor, competiție adresată copiilor născuți în 2005 în vederea selecției și formării noilor generații de jucători pentru reprezentativele României.  În a treia etapă din Turneul Speranțelor, selecționata Maramureșului a întâlnit pe
FOTBAL: Minerul speră la un rezultat bun la Mediaș
vineri , 14 sep 2018, ora 15:40       de Mihaela Șutea       Sport
După victoria de la sfârșitul săptămânii trecute cu ACS Comuna Recea, echipa băimăreană de fotbal Minerul s-a dus cu un moral ridicat la Mediaș, unde joacă astăzi cu Gaz Metan II, în campionatul Ligii a treia. ”Suntem pe primul loc și într-o formă foarte bună”, a arătat antrenorul băimărenilor, Dorin Toma. ”Ne așteaptă un alt meci.
FOTBAL: Victorie pentru selecționata Maramureșului la Turneul Speranțelor
marti , 11 sep 2018, ora 14:39       de Dana Berci       Sport
Selecționata Maramureșului s-a impus cu 3-2 în deplasare în fața reprezentativei similare a județului Satu Mare în a doua etapă din Turneul Speranțelor. Pe Stadionul Olimpia din Satu Mare a avut loc partida dintre reprezentativele județelor Satu Mare și Maramureș programată de a doua etapă din Turneul Speranțelor, competiție adresată copiilor
APEL: USR cere dreptate pentru victimele violențelor din 10 august și solicită demisia urgentă a tuturor celor vinovați
marti , 11 sep 2018, ora 14:33       de MaraMedia       Politic
Ieri s-a-mplinit o lună de la cea mai violentă acțiune a autorităților împotriva românilor din iunie 1990 încoace. Nimeni nu a răspuns până acum, deși numărul plîngerilor penale a ajuns la 770, iar imaginile cu reprimarea nejustificat de agresivă și violentă au făcut înconjurul lumii. Toate indiciile duc către Carmen Dan si Liviu Dragnea. De
HANDBAL FEMININ: Băimărencele se întorc cu un punct de la Dunăre
luni , 10 sep 2018, ora 15:56       de Mihaela Șutea       Sport
Handbalistele de la CS Minaur Baia Mare au terminat la egalitate, 24-24, meciul de la Brăila, disputat împotriva echipei locale Dunărea în cadrul etapei a doua a Ligii Florilor. Fetele de la CS Minaur au jucat cu mult curaj şi determinare, iar în minutul 17 conduceau cu 10-6. Profitând de o superioritate numerică, dar şi de câteva erori tehnice ale
HANDBAL: Debut victorios pentru Minaur în Liga Zimbrilor, în fața propriilor suporteri
joi , 6 sep 2018, ora 15:36       de Mihaela Șutea       Sport
Setea de victorie a suporterilor echipei băimărene de handbal masculin a fost parțial potolită miercuri seara, când Minaur a câștigat entuziasmant jocul împotriva celor de la HC Buzău 2012. Scorul a fost 33-21 pentru handbaliștii băimăreni. Dacă primele 3 minute au creat impresia că meciul va fi unul dificil, golul lui Călin Căbuț din minutul 4 a
FOTBAL: Victorie pentru reprezentativa Maramureșului în Turneul Speranțelor
joi , 6 sep 2018, ora 14:26       de Dana Berci       Sport
În prima etapă a Turneului Speranțelor, reprezentativa județului Maramureș s-a impus pe propriul teren cu scorul de 3-2 în fața selecționatei similare din Bistrița Năsăud. 44 de echipe sunt angrenate în faza etapelor interjudețene a Turneului Speranțelor - ediția a doua, competiție adresată copiilor născuți în 2005 în vederea selecției și
HANDBAL FEMININ : CS Minaur a debutat cu victorie în Liga Florilor
luni , 3 sep 2018, ora 15:21       de Mihaela Șutea       Sport
Echipa de handbal feminin CS Minaur Baia Mare a debutat cu vitorie duminică, în Liga Florilor. Băimărencele au învins pe teren propriu echipa Danubius Galaţi. După doi ani de absenţă, echipa feminină de handbal a revenit în Liga Florilor jucând acasă cu CSU Danubius Galați. A fost un meci în care jucătoarele antrenate de Costică Buceschi au muncit