DOLIU ÎN MUZICĂ: A murit Malcom Young, fondatorul AC/DC
sambata , 18 noi 2017, ora 16:47       de MEDIAFAX       Externe
Chitaristul Malcom Young, fondator AC/DC, a murit la vârsta de 64 de ani. Anunţul a fost făcut oficial pe site-ul trupei.
INEDIT: Pe lângă baschet, Sighetul are de acum și o echipă de majorete
marti , 7 noi 2017, ora 13:46       de Ioana Popovici       Sport
În weekendul trecut, unul încărcat pentru baschetul sighetean, și-a făcut debutul și echipa de majorete. Astfel, inițiativa reprezentanților administrației locale și a Clubului Sportiv Muncipial de a înființa o grupare de majorete a fost concretizată. De vineri până duminică, sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației a
BABY BASCHET: Cupa Sighetu Marmației Basketball a fost și de această dată o reușită
luni , 6 noi 2017, ora 17:03       de Ioana Popovici       Sport
Cupa Sighetu Marmației Basketball, din cadrul turneul de baby baschet din municipiu, s-a desfășurat în weekendul trecut în sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier. Aflată la cea de-a treia ediție, competiția a adunat participanți din nord-vestul țării. Câștigătoarea din acest an a fost ABC Star Oradea. Vineri și sâmbătă s-au jucat meciurile
BASCHET: A treia victorie din campionat pentru CSM Sighet
luni , 6 noi 2017, ora 15:42       de Ioana Popovici       Sport
Baschetbaliștii de la CSM Sighet au obținut cea de a treia victorie din campionat în meciul jucat pe teren propriu împotriva echipei BC Timișoara. Această victorie se înscrie într-un șir de rezultate pozitive pentru echipa sigheteană, până acum aceasta obținând doar victorii în campionat, atât pe teren propriu, cât și în deplasare. După ultimul
MECIURI: Duminică plină de evenimete spotive la Sighet
duminica , 5 noi 2017, ora 13:10       de maramedia       Sport
Turneul de baby basket de la Sighet s-a încheiat azi, cu festivitatea de premiere. Micii basketbaliști, asistați de părinți și susținători, și-au primit medaliile și diplomele pentru dedicația arătată în cadrul celor trei zile. Acest moment a marcat finalul Competiției Sighetu Marmației Basketball câștigată de echipa A.B.C Star Oradea. Ziua a
BASKET: Sâmbătă încărcată de meciuri la Sighet
sambata , 4 noi 2017, ora 23:30       de maramedia       Sport
Meciurile grupelor programate în a doua zi de competiție în cadrul Cupei Sighetu Marmației Basketball s-au finalizat cu următoarele rezultate: Grupa A: CSS SIGHET BLUE- NORDIC BAIA MARE 52-11 FOR YOU CLUJ- GLADIUS TARGU MURES 13-31 GRUPA B: A.B.C. STAR ORADEA-MAGIC SATU MARE 83-8 CSS SIGHET WHITE- CSS SIGHET 2009 14-13 A doua etapă a turneului de baby
BASKET: Victorie consecutivă pentru CSM Sighet în fața propriilor suporteri
sambata , 4 noi 2017, ora 14:45       de maramedia       Sport
Baschetbaliștii sigheteni au obținut azi cea de a-3-a victorie din campionat împotriva echipei BC SCM Timișoara. Cele două echipe de top din calasament și-au diputat poziția într-o atmosferă extraordinară, sala de sport a Liceului Forestier fiind plină cu suporteri. Meciul a fost unul echilibrat și s-a încheiat cu scorul de 85 la 74 pentru elevii lui
BABY BASKET: Debutul turneului baby basket la Sighet
vineri , 3 noi 2017, ora 23:50       de Ioana Popovici       Sport
Cupa Sighetu Marmației din cadrul turneului baby basket a debutat vineri în sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier. Competiția a adunat peste o sută de copii din nord-vestul țării și începe să se facă remarcată în calendarul basketului competitiv. Pe lângă propriile meciuri, micii basketbaliști vor avea ocazia să asiste și la meciul de
BASCHET: Weekend plin de meciuri la Sighet
vineri , 3 noi 2017, ora 17:50       de Ioana Popovici       Stiri
Weekend încărcat pentru baschetul sightean. De azi se desfășoară cea de a 3-a ediție a Cupei Sighetu Marmației Basketball, la care participă trei echipe din oraș, iar mâine va avea loc cel de-al treilea meci din campionat pentru CSM Sighet. La turneul de baby baschet Cupa Sighetu Marmației participă trei echipe din oraș, una de copii în vârstă de 8
FOTBAL: Maramureșul, reprezentat de două selecționate la turneul final al proiectului ”Fotbal și Feminitate”
miercuri , 1 noi 2017, ora 19:38       de sursa: AJF Maramures       Sport
Județul Maramureș va fi reprezentat de două selecționate în cadrul turneului final al proiectului ”Fotbal și Feminitate”, turneu care va avea loc la finele acestei săptămâni în Suceava. Pentru promovarea fotbalului feminin în România, 2017 este cel de al cincilea an de implementare a proiectului ”Fotbal și Feminitate”. În acest an, competiția