STIRI

CM 2018: Franța este noua campioană mondială la fotbal
luni , 16 iul 2018, ora 19:31       de MaraMedia       Sport
Franța este noua campioană mondială la fotbal, în urma finalei câștigate ieri în fața Croației, cu 4-2. Jucătorul turneului final din Rusia a fost desemnat croatul Luka Modrici, component al lui Real Madrid.
TENIS: Novak Djokovic, campion la Wimbledon 2018. Sârbul a câştigat al 13-lea titlu de Mare Şlem al carierei, după o finală dominată net
duminica , 15 iul 2018, ora 22:46       de MEDIAFAX       Sport
Sârbul Novak Djokovic, locul 21 ATP, a câştigat, duminică, turneul de Mare Şlem de la Wimbledon, după ce l-a învins pe sud-africanul Kevin Anderson, locul 8 ATP, scor 6-2, 6-2, 7-6.
PE URMELE LUI STEFFI GRAF: Angelique Kerber a triumfat la Wimbledon după ce a învins-o pe Serena Williams, în finală
duminica , 15 iul 2018, ora 14:01       de MEDIAFAX       Sport
Angelique Kerber, în vârstă de 30 ani, a câştigat, sâmbătă, finala turneului de la Wimbledon, scor 6-3, 6-3, în faţa Serenei Williams. Jucătoarea din Germania câştigă a treia coroană a carierei în turneele de Mare Şlem, după Australian Open 2016 şi US Open 2016.
TENIS: Novak Djokovic şi Kevin Anderson joacă duminică finala turneului de la Wimbledon
duminica , 15 iul 2018, ora 09:48       de MEDIAFAX       Sport
Sârbul Novak Djokovic, locul 21 ATP, şi sud-africanul Kevin Anderson, locul 8 ATP, joacă duminică, pe terenul central, finala turneului de Mare Şlem de la Wimbledon.
PREMIERĂ PENTRU ROMÂNIA: Prima etapă de campionat european de beach handball, în Baia Mare
vineri , 13 iul 2018, ora 13:50       de MaraMedia       Sport
Cel mai așteptat eveniment al celei de-a treia ediții Baia Mare Beach Handball Challenge 2018 are loc în acest sfârșit de săptămână. Competițiile dedicate amatorilor se apropie de final, iar organizatorii Baia Mare Beach Handball muncesc pentru ca totul să fie perfect pentru prima etapă de campionat european de beach handball, o premieră pentru Baia Mare
TENIS: În Sighet a avut loc Cupa Maramureșului
vineri , 13 iul 2018, ora 13:26       de Dana Berci       Sport
Recent în Sighetu Marmației a avut loc Cupa Maramureșului la tenis. Competiția s-a desfășurat pe parcursul mai multor zile și au participat un număr mare de tenismeni. Sportivii au fost repartizați pe mai multe categorii de vârstă începând de la copii și junior și până la seniori. Arbitrul principal a fost profesorul Zoltan Csilik iar organizatorul
PE PLAJA DE LA MUNTE: Baia Mare Beach Handbal Challenge și-a desemnat campioanele la turneul de amatori
joi , 12 iul 2018, ora 16:31       de MaraMedia       Sport
Cele trei zile în care Baia Mare Beach Handbal Challenge, cea mai inedită manifestare a verii în Baia Mare a programat turneul de beach handball pentru amatori, s-au concluzionat cu desemnarea campioanelor, atât la feminin, cât și la masculin.
TURNEUL SPERANȚELOR: Se caută copii talentați născuți în 2005
joi , 12 iul 2018, ora 11:17       de Dana Berci       Sport
Ediția a doua a proiectului Turneul Speranțelor se adresează copiilor născuți în 2005 în vederea selecției și formării noilor generații de jucători pentru reprezentativele României. Selecția județeană trebuie finalizată până în 15 august, primul joc urmând să aibă loc în 2 septembrie. Etapa interjudețeană deschide ediția 2018/2019 a
CUPA MONDIALĂ: Uruguay-Franța și Brazilia-Belgia, în sferturile de finală
vineri , 6 iul 2018, ora 16:30       de Maramedia       Sport
Cavani poate fi surpriza pregătită Franței de Oscar Tabarez pentru confruntarea din sferturi. Accidentat în meciul cu Portugalia, El Matador s-a refăcut și a participat la ultimul antrenament al 'celeștilor'. Uruguay-Franța este în exclusivitate la TVR 1 și TVR HD de la ora 17.00. Brazilia caută al șaselea titlu suprem, în timp ce Belgia este calificată
PENTRU TINERET: Luna iulie, dedicată activităților pentru tineri
miercuri , 4 iul 2018, ora 18:17       de MaraMedia       Agenda Ta
Programul Baia Mare – Capitala Tineretului din România aduce în luna iulie 2018 oportunități atractive pentru tineri, astfel încât aceștia să fie activi și determinați să se implice în comunitate.