STIRI

SIMONA HALEP: Este exclus să mă operez, deşi am dureri şi-n timpul liber
sambata , 20 oct 2018, ora 15:10       de Autori: Razvan Stinga , Mediafax       Sport
Simona Halep a primit trofeul pentru cea mai bună jucătoare a anului 2018, la gala de la Singapore, dar a fost nevoită să se retragă de la Turneul Campioanelor din cauza problemelor de sănătate.
VOLEI: Știința Explorări s-a calificat în Final Four
joi , 18 oct 2018, ora 16:17       de Oana Dulf       Stiri
Știința Explorări a câștigat partida eliminatorie jucată în faza I, în optimi de finală, a Cupei României și s-a calificat în Final Four, deoarece adversarul din faza II-a, Tricolorul LMV Ploiești, s-a retras din campionat. Marius Botea, antrenor principal al Științei Explorări, a declarat că echipa sa a jucat foarte bine în primul set, după care a
FOTBAL: 11 echipe din Maramureș s-au înscris la Cupa Satelor. Vezi grupele
joi , 18 oct 2018, ora 15:05       de sursa: AJF Maramures       Stiri
11 echipe s-au înscris în Maramureș la prima ediție a Cupei Satelor, o competiție care va începe în județ săptămâna viitoare. Cupa Satelor este o competiție națională destinată copiilor născuți după 1 ianuarie 2006 (Under 13) din satele și comunele din România. Proiectul Federației Române de Fotbal se derulează cu sprijinul Agenției pentru
5 ANI DE MILIARDE: Suma uriaşă câştigată de economia Rusiei ca urmare a găzduirii Campionatului Mondial
miercuri , 17 oct 2018, ora 10:10       de MEDIAFAX       Sport
Economia Rusiei a fost injectată cu 12.5 miliarde de euro în perioada 2013-2018, ca urmare a găzduire a Cupei Mondiale.
VOLEI: Știința Explorări joacă cu VCM Piatra Neamț pentru un loc în turneul final al Cupei României
marti , 16 oct 2018, ora 20:32       de MaraMedia       Sport
Știința Explorări joacă cu VCM Piatra Neamț pentru un loc în turneul final al Cupei României. Mâine se vor juca patru meciuri din faza I a Cupei României.
FOTBAL JUVENIL: Pregătiri pentru Cupa Satelor
vineri , 12 oct 2018, ora 15:59       de Dana Berci       Stiri
Bogdan Vodă, Recea, Ocna Șugatag, Coplanic Mănăștur, Groșii Țibleșului, Mireșu Mare, Fărcașa, Băița de sub Codru, Șișești, Cicîrlău și Săcălășeni sunt localitățile din Maramureș care s-au înscris la prima ediție a Cupei Satelor, o competiție națională destinată copiilor născuți după 1 ianuarie 2006 din satele și comunele din
GIMNASTICĂ RITMICĂ: 14 medalii cucerite de sportivele de la LPS Baia Mare la Iași Trophy
joi , 11 oct 2018, ora 08:20       de Oana Dulf       Sport
În capitala Moldovei s-a desfășurat recent concursul internațional de gimnastică ritmică Iași Trophy și festivalul ansamblurilor ”Gineta Stoenescu”. LPS Baia Mare a obținut, la Iași Trophy, 14 medalii. Pe covorul de concurs au evoluat peste 140 de gimnaste din Ucraina, Republica Moldova, Bulgaria şi de la mai multe cluburi din România - din
FOTBAL: Victorie pentru selecționata Maramureșului în ultimul meci din Turneul Speranțelor
marti , 9 oct 2018, ora 16:26       de Dana Berci       Sport
Cu o victorie la Bistrița, așa a încheiat selecționata Maramureșului meciurile din acest an din a doua ediție a Turneului Speranțelor. BETA: Selecționata Maramureșului s-a impus în deplasare cu 4-1, în jocul disputat contra reprezentativei similare a județului Bistrița-Năsăud. Golurile maramureșenilor au fost înscrise de Elias Rabecz de la Plimob,
FOTBAL: Prima înfrângere pentru maramureșeni la Turneul Speranțelor
vineri , 5 oct 2018, ora 12:14       de Dana Berci       Sport
Deplasarea la Cluj Napoca a adus pentru selecționata Maramureșului prima înfrângere din actualul sezon al proiectului Turneul Speranțelor. După patru victorii consecutive, 3-2 cu Bistrița, 3-2 cu Satu Mare, 5-1 cu Sălaj și 7-5 cu Bihor, selecționata Maramureșului a pierdut în deplasare cu 2-4 partida cu reprezentativa similară a Clujului. Golurile
REMEMBER: Ce s-a întâmplat important într-o zi de 4 octombrie
joi , 4 oct 2018, ora 08:52       de Maramedia       Agenda Ta
4 octombrie este a 277-a zi a calendarului gregorian și a 278-a zi în anii bisecți. 88 de zile până la sfârșitul anului. Cuprins 1 Evenimente 2 Nașteri 3 Decese 4 Sărbători Evenimente 1582: Papa Grigore al XIII-lea aplică Calendarul gregorian în Italia, Polonia, Portugalia și Spania; 4 octombrie a acestui an devine 15 octombrie. 1209: Otto