Warning: fopen(/var/www/clients/client0/web2/web/logs/21-11-2017.log): failed to open stream: Permission denied in /var/www/clients/client0/web2/web/core/sys/Log.php on line 10
Maramedia | Rezultate cautare

STIRI

BASCHET: Înfrângere pentru CSM Sighet
luni , 20 noi 2017, ora 16:46       de ATILLA KANTOR       Sport
Meci greu pentru CSM Sighet sâmbătă, în sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier. Deși începutul de partidă părea să anunțe o victorie lejeră a sighetenilor, a doua parte a meciului a adus o răsturnare de situație care la finalul partidei s-a concretizat și pe tabela de marcaj. După primele două reprize, sighetenii înca aveau un avantaj pe
BASCHET: Înfrângere pentru CSM Sighet în meciul cu CSM Mediaș
sambata , 18 noi 2017, ora 15:37       de Maramedia       Sport
Echipa de baschet CSM Sighet a jucat al 4-lea meci din campionat. Astăzi de la ora 13.00, CSM a jucat pe teren propriu, în sala Liceului Tehnologic Forestier, împotriva echipei CSM Mediaș. Meciul a fost unul tensionat iar după cele 4 reprize ale partidei, scorul a fost egal, 80-80. A urmat o repriză de 5 minute de prelungiri unde oaspeții s-au impus iar scorul
BASCHET: CSM speră la încă o victorie
miercuri , 15 noi 2017, ora 18:00       de Ioana Popovici       Sport
Echipa de baschet CSM Sighet se pregătește pentru al 4-lea meci din campionat. Sâmbătă, de la ora 13.00, CSM va juca pe teren propriu,în sala Liceului Tehnologic Forestier,împotriva echipei CSM Mediaș. Suporterii sigheteni sunt așteptați în număr cât mai mare la meci. Jucătorii antrenați de Emil Kosztelnik și Alin Pop fac pregătiri intense în
ISJ: Întâlnire cu privire la studiul limbii chineze în Maramureș
miercuri , 15 noi 2017, ora 11:13       de Maramedia       Social
Marți, 14 noiembrie 2017, a avut loc, la sediul Inspectoratului Școlar Județean Maramureș, întâlnirea cu reprezentanții Institutului Confucius din Cluj – Napoca: Nicolae ȘERA, director, Xia Junsuo, director din partea Republicii Populare Chineze, Smaranda Moldovan, coordonator program și Daniela Bancoș, coordonatorul programului la nivelul județului
NOUTĂȚI: Tendințe tehnologice pentru media în 2018
luni , 13 noi 2017, ora 20:32       de Agerpres       Comunitate
Lumea se schimbă pretutindeni în jurul nostru în ritm accelerat. Multe dintre noile tehnologii clamează că aduc revoluții în diferite domenii pentru ca după o scurtă perioadă de timp să lase locul unor tehnologii și mai performante care aduc alte și alte revoluții. Ritmul dezvoltării tehnologice devine din ce în ce mai rapid, iar jurnalismul este o
REPEDEA: Liceul Tehnologic va fi reabilitat cu aproximativ 2,5 milioane de lei
luni , 13 noi 2017, ora 13:43       de MaraMedia       Comunitate
La ultima ședință a Consiliului Local din Repedea a fost semnat contractul de finanțare pentru proiectul privind modernizarea Liceului Tehnologic din comună. Documentația a fost depusă pe Programul Național de Dezvoltare Locală (PNDL2) la Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene (MDRAPFE). Obiectul contractului îl
ÎN AȘTEPTARE: Încă nu s-a ajuns la o concluzie privind alunecările de teren de la Sîrbi, unde se va construi depozitul ecologic
miercuri , 8 noi 2017, ora 13:47       de MaraMedia       Comunitate
Expertiza aferentă amplasamentului unde trebuie să fie construit depozitul ecologic urmează să fie finalizată până în luna decembrie, susține șeful Consiliului Județean, Gabriel Zetea. În funcție de rezultatul acesteia se vor face următorii pași aferenți proiectului ”Sistem de management integrat al deșeurilor în județul Maramureș”. Costul
VOLEI: Victorie pentru fetele de la CSS Sighet, care însă se pregătesc deja pentru meciul cu ”U” Cluj
marti , 7 noi 2017, ora 18:00       de Ioana Popovici       Sport
Voleibalistele sighetene au jucat în fața propriilor suporteri duminică, împotriva echipeiACS Viitorul Borș. Într-un weekend încărcat de evenimente sportive pentru sigheteni, junioarele au învins cu scorul de 3-1. Elevele antrenate de Attila Zoltan au început din luna septembrie meciurile din cadrul campionatul național de volei, categoria junioare.
INEDIT: Pe lângă baschet, Sighetul are de acum și o echipă de majorete
marti , 7 noi 2017, ora 13:46       de Ioana Popovici       Sport
În weekendul trecut, unul încărcat pentru baschetul sighetean, și-a făcut debutul și echipa de majorete. Astfel, inițiativa reprezentanților administrației locale și a Clubului Sportiv Muncipial de a înființa o grupare de majorete a fost concretizată. De vineri până duminică, sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației a
BABY BASCHET: Cupa Sighetu Marmației Basketball a fost și de această dată o reușită
luni , 6 noi 2017, ora 17:03       de Ioana Popovici       Sport
Cupa Sighetu Marmației Basketball, din cadrul turneul de baby baschet din municipiu, s-a desfășurat în weekendul trecut în sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier. Aflată la cea de-a treia ediție, competiția a adunat participanți din nord-vestul țării. Câștigătoarea din acest an a fost ABC Star Oradea. Vineri și sâmbătă s-au jucat meciurile