STIRI

START: A început tabăra de vară Rotary
joi , 2 aug 2018, ora 16:00       de Oana Dulf       Comunitate
S-a dat startul taberei de vară organizate la Sighet de cluburile Rotary Voievodal, Rotaract și Rotary Sighet. Zeci de tineri sosiți din toate colțurile lumii în cadrul acestei tabere s-au întâlnit oficial și cu membrii cluburilor organizatoare, la Primăria Sighet. În zilele pe care le vor petrece în Maramureșul voievodal, tinerii vor vizita cele mai
START: Începe Cupa Mondială 2018 la fotbal
joi , 14 iun 2018, ora 16:36       de MaraMedia       Sport
A ÎNCEPUT CUPA MONDIALĂ LA FOTBAL Sursa: MaraMedia Cupa Mondială 2018 începe astăzi. Toţi microbiştii vor fi în zilele următoare cu ochii pe ecranele televizioarelor , iar pariorii vor câştiga sau pierde mulţi bani de pe urma meciurilor. Rusia întâlneşte Arabia Saudită azi în primul meci de fotbal de la Cupa Mondială de la ora 18.00
MECI: România - Suedia 1-0. Rotariu aduce a doua victorie din 2018 pentru ”tricolori”
marti , 27 mar 2018, ora 23:28       de Digi24.ro       Sport
Minutul 90+3: Fluier final Minutul 90: De la margine sunt arătate trei minute adiționale. Minutul 87: Sebastian Larsson îi ia locul lui Fransson. Minutul 87: Intră și Dennis Man în locul lui Nicușor Stanciu. Minutul 87: Intră Berg în locul lui Guidetti. Minutul 86: Săpunaru are un schimb dur de replici cu Guidetti. La un pas de încăierare,
FOTBAL: CFR Cluj face 2-2 cu ACS Poli Timișoara
CFR Cluj și ACS Poli Timișoara au terminat la egalitate în etapa a 19-a din Liga 1, scor 2-2, după ce bănățenii au condus la două goluri diferență.
FOTBAL: Gaz Metan – Chiajna 3-1
La meciul cu numărul 250 pentru Cristi Pustai ca antrenor în Liga 1, Gaz Metan s-a impus pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 3-1. Meciul a început prost pentru gazde, care au primit gol în minutul 27 de la Ciobanu. Oaspeții au rămas în 10 în minutul 57 când Koenders a fost eliminat.
STEAUA - SPARTA PRAGA: Stanciu deschide scorul cu un eurogol
miercuri , 3 aug 2016, ora 21:20       de Maramedia       Sport
STEAUA BUCUREŞTI întâlneşte SPARTA PRAGA în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Meciul are loc pe Arena Naţională. În tur, scorul a fost 1-1. Echipele de start: Steaua: Niţă - Enache, Tamaş, Toşca, Momcilovic - Achim, Pintilii - Adi Popa, Stanciu , Hamroun - Golubovic Sparta Praga: Bicik - Brabec, Yacha, Kadlec - Zuhastel, Costa, Frydek,
PRELIMINARIILE LIGII CAMPIONILOR: Steaua - Partizan, echipele de start
miercuri , 29 iul 2015, ora 23:05       de AGERPRES       Sport
Haitianul Alcenat și algerianul Hamroun sunt titulari în echipa Stelei, miercuri seara, pe Arena Națională din București, în meciul cu Partizan Belgrad, din prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, cu porțile închise. Nicușor Stanciu, accidentat, nu face parte din lotul Stelei. Echipele de start: Steaua: 12. Valentin Cojocaru
START: A început pescuitul la știucă în Delta Dunării
miercuri , 18 mar 2015, ora 20:37       de AGERPRES       Social
Prohibiția pescuitului la știucă a încetat, miercuri, potrivit ordinului comun al ministrului Agriculturii și ministrului Mediului nr 307/2015. Pescuitul știucilor a fost interzis începând de luna trecută pentru protejarea speciei, această activitate fiind permisă în ultima perioadă doar în amenajările piscicole din Delta Dunării, în anumite
START: A început campania electorală
vineri , 3 oct 2014, ora 17:31       de Ioniţa Ilieş       Social
Astăzi s-a dat startul campaniei electorale pentru alegerile prezidenţiale din data de 2 noiembrie 2014. În competiţie pentru funcţia de preşedinte al României s-au înscris 14 candidaţi. Aceştia au la dispoziţie 30 de zile pentru a-i convinge pe cetăţenii că sunt potriviţi în această funcţie, întrucât campania electorală se va încheia în 1
FOTBAL: Argentina-Olanda, în semifinalele Cupei Mondiale
miercuri , 9 iul 2014, ora 23:59       de MEDIAFAX       Sport
Argentina întâlneşte Olanda, începând cu ora 23:00 (ora României), în cea de a doua semifinală a Cupei Mondiale. Partida are loc la Sao Paolo.