STIRI

BASCHET: Pe cine se va baza CSM Sighet în noul sezon
marti , 18 sep 2018, ora 13:10       de Dana Berci       Sport
CSM Sighetu Marmației și-a prezentat recent echipa, într-un meci amical cu CS Universitatea Cluj. În noul sezon competițional echipa din Sighetu Marmației se va baza în principal pe jucători de Clubul Sportiv Școlar, 3 americani și 2 jucători cu experiență în Liga națională de baschet. Potrivit site-ului Total Baschet CSM Sighetu Marmației a reușit
SERBĂRILE ORAȘULUI: A fost un weekend plin de competiții la Cavnic
luni , 27 aug 2018, ora 15:10       de Oana Dulf       Sport
În orașul Cavnic a fost un sfârșit de săptămână cu numeroase competiții sportive, toate desfășurate în cadrul celei de-a XVI-a ediții a Serbărilor orașului. Oamenii s-au simțit bine, a fost o serie întreagă de concursuri și competiții sportive în cadrul unei sărbători frumoase pe care căvnicarii o merită din plin, a declarat primarul
FINALĂ CU NUME GRELE LA CINCINNATI: Federer şi Djokovic se întâlnesc pentru a 46-a oară în carieră
duminica , 19 aug 2018, ora 12:08       de MEDIAFAX       Sport
Roger Federer (37 de ani, locul 2 ATP) şi Novak Djokovic (31 de ani, locul 10 ATP) se vor înfrunta în finala turneului de la Cincinnati. Elveţianul a câştigat competiţia de şapte ori până acum.
RUGBY: CSM Știința Baia Mare, la un pas de o nouă finală în Cupa Regelui
miercuri , 15 aug 2018, ora 17:46       de Oana Dulf       Sport
Sâmbătă, municipiul Cluj-Napoca va deveni pentru o zi capitala rugby-ului românesc. ”Zimbrii” băimăreni joacă pentru a patra finală a Cupei Regelui. Cluj Arena va găzdui în premieră semifinalele celei de-a patra ediții a Cupei Regelui, competiție aflată sub Înaltul Patronaj al Casei Regale a României. Sâmbătă, începând cu ora 11:00,
RUGBY: ”Zimbrii”, în semifinale în Cupa Regelui
luni , 13 aug 2018, ora 15:43       de Mihaela Șutea       Sport
Rugbiștii de la CSM Știința Baia Mare au jucat sâmbătă, la malul mării, primul meci oficial al acestei veri. Duelul cu nou promovata Tomitanii Constanța, din faza sferturilor de finală a celei de-a patra ediții a Cupei Regelui, s-a încheiat cu victoria zdrobitoare a ”zimbrilor”, cu scorul de 67-5. Meciul a fost unul dezechilibrat ținând cont că la
PE PLAJA DE LA MUNTE: Baia Mare Beach Handbal Challenge și-a desemnat campioanele la turneul de amatori
joi , 12 iul 2018, ora 16:31       de MaraMedia       Sport
Cele trei zile în care Baia Mare Beach Handbal Challenge, cea mai inedită manifestare a verii în Baia Mare a programat turneul de beach handball pentru amatori, s-au concluzionat cu desemnarea campioanelor, atât la feminin, cât și la masculin.
BAIA MARE: Competiția de beach soccer revine pe plaja de la munte
miercuri , 11 iul 2018, ora 16:24       de MaraMedia       Sport
Aflată la al doilea an, competiția de beach soccer revine pe plaja de la munte, în cadrul evenimentului sportiv Baia Mare Beach Handball. Iubitorii fotbalului sunt pregătiți să ia cu asalt Centrul Vechi pentru a oferi băimărenilor un spectacol pe cinste.
REMEMBER: Ce s-a întâmplat important într-o zi de 10 iulie
marti , 10 iul 2018, ora 09:02       de Maramedia       Agenda Ta
10 iulie este a 191-a zi a gregorian calendarului și a 192-a zi în anii bisecți. Cuprins 1 Evenimente 2 Nașteri 3 Decese 4 Sărbători Evenimente 1985: Nava Greenpeace Rainbow Warrior este bombardată și scufundată în Auckland, Noua Zeelandă de către agenții francezi DGSE, omorându-l pe Fernando Pereira. 1890: Wyoming a fost admis ca cel de-al
CAMPIONATUL MONDIAL: Astăzi se joacă ultimele două partide din “optimi”
marti , 3 iul 2018, ora 16:50       de Stirile TVR       Sport
Astăzi se încheie etapa optimilor de finală de la Campionatul Mondial din Rusia, cu două meciuri transmise în exclusivitate de TVR 1 şi TVR HD. De la 17.00, Suedia întâlneşte Elveţia, iar de la ora 21.00, Anglia şi Columbia se duelează pentru un loc în sferturile de finală. Suedia – Elveţia, ora 17.00, TVR 1 şi TVR HD Duel european la Sankt
MIHAELA BUZĂRNESCU O ÎNVINGE PENTRU A DOUA OARĂ ÎNTR-O LUNĂ PE SVITOLINA: Sunt foarte fericită cu jocul meu / Va fi super-duel şi în semifinale la Birmingham
sambata , 23 iun 2018, ora 10:57       de MEDIAFAX       Sport
Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu (30 de ani, 30 WTA) a câştigat, vineri, scor 2-0 la seturi, meciul jucat împotriva ucrainencei Elina Svitolina (25 de ani, 5 WTA), la turneul de la Birgmingham (Marea Britanie).