STIRI

FOTBAL FEMININ: ACS Venus, cu gândul la o victorie
joi , 11 oct 2018, ora 14:08       de Oana Dulf       Stiri
ACS Venus Maramureș a disputat duminică meciul împotriva echipei ACS Banat Girls, cu prilejul etapei a 3-a a Ligii a doua la feminin. Din păcate pentru jucătoarele de la ACS Venus, acestea au pierdut cu scorul de 0-1. Îmbucurător este, în schimb, jocul tot mai consistent al echipei. Conducerea clubului speră la o victorie în următorul meci împotriva
HANDBAL: Minaur și-a respectat blazonul în fața celor de la HC Dobrogea
luni , 1 oct 2018, ora 18:30       de minaur.ro       Sport
Minaur Baia Mare a făcut spectacol în partida susținută împotriva celor de la HC Dobrogea Sud Constanța. Determinarea, setea de puncte și lupta în spiritul legendei Minaur au adus în final rezultatul pozitiv în echipa antrenată de Raul Fotonea și Alexandru Sabou, scor final 28-23. Partida cu HC Dobrogea Sud Constanța a început cu parada portarilor
HANDBAL: Minaur a pierdut acasă cu Steaua
duminica , 23 sep 2018, ora 11:07       de maramedia.ro       Sport
Băieții de la Minaur au pierdut, sâmbătă, meciul de acasă cu Steaua, scor 32-34 (15-17). A fost o partidă disputată, la capătul căreia însă bucureștenii s-au impus. În etapa următoare, care va avea loc sâmbătă, Minaur va juca tot acasă, de data aceasta cu AHC Dobrogea Sud Constanța. Partida se va disputa în sala de sport a Școlii generale
HANDBAL: Victorie la limită pentru fetele de la Minaur la Roman
vineri , 21 sep 2018, ora 14:55       de Mihaela Șutea       Sport
Handbalistele de la Minaur au obținut joi o victorie la limită la Roman, 27-26. Cu cele trei puncte câștigate băimărencele au ajuns pe locul cinci în clasament. Meciul a început și s-a menținut într-un echilibru aproape perfect până în minutul 14 când scorul a devenit egal (6-6), cele două echipe conducând alternativ. În minutul 15 moldovencele se
VESTE BUNĂ: MAI anunță majorări salariale pentru o parte dintre polițiști
Peste 28.000 de poliţişti vor beneficia de o majorare a sporului pentru risc şi suprasolicitare neuropsihică de la 5% la 10%, începând cu 1 februarie. „Dintre cei peste 28.000 de poliţişti fac parte, spre exemplu, poliţiştii de la acţiuni speciale şi poliţiştii cu atribuţii pentru cercetarea la faţa locului: judiciarişti, criminalişti,
FOTBAL: A treia victorie pentru selecționata Maramureșului în Turneul Speranțelor
miercuri , 19 sep 2018, ora 12:23       de Dana Berci       Stiri
A treia victorie consecutivă a înregistrat-o selecționata Maramureșului în actuala ediție a Turneului Speranțelor, competiție adresată copiilor născuți în 2005 în vederea selecției și formării noilor generații de jucători pentru reprezentativele României.  În a treia etapă din Turneul Speranțelor, selecționata Maramureșului a întâlnit pe
FOTBAL: Băimărenii s-au întors învingători de la Mediaș
luni , 17 sep 2018, ora 15:36       de Mihaela Șutea       Sport
Minerul Baia Mare a căștigat meciul jucat în deplasare împotriva echipei Gaz Metan Mediaș 2 din cadrul Ligii a III a de fotbal. Băimărenii s-au impus cu scorul de 2-0 în partida disputată vineri. Marcatori au fost Ciprian Duruș și Valer Giurgiu. În urma acestei victorii echipa băimăreană a acumulat zece puncte. În etapa viitoare, a cincea Minerul va
BOX: Floyd Mayweather a facut anuntul mult asteptat. Cand va avea loc revansa celebrei partide cu Manny Pacquiao
Manny Pacquiao si Floyd Mayweather se vor intalni din nou pe ringul de box, la 3 ani dupa singura lor confruntare directa, denumita de multi atunci drept meciul secolului in boxul mondial.
FRISOANE POLITICE: Se dau termene la ALDE Maramureș
luni , 10 sep 2018, ora 19:01       de MaraMedia       Politic
Se dau termene la ALDE Maramureș pentru primari, viceprimari și consilieri, dar și pentru restul membrilor Biroului Politic Teritorial. Dacă nu se vor apleca serios asupra muncii de partid și nu se vor implica în acțiuni care să promoveze organizația din care fac parte, aceștia vor fi excluși din partid. ”Cine nu muncește poate să plece”, le-a
HANDBAL: Debut victorios pentru Minaur în Liga Zimbrilor, în fața propriilor suporteri
joi , 6 sep 2018, ora 15:36       de Mihaela Șutea       Sport
Setea de victorie a suporterilor echipei băimărene de handbal masculin a fost parțial potolită miercuri seara, când Minaur a câștigat entuziasmant jocul împotriva celor de la HC Buzău 2012. Scorul a fost 33-21 pentru handbaliștii băimăreni. Dacă primele 3 minute au creat impresia că meciul va fi unul dificil, golul lui Călin Căbuț din minutul 4 a