STIRI

SURPRIZĂ LA DOHA: Monica Niculescu a învins-o pe Maria Şarapova
luni , 12 feb 2018, ora 21:03       de jurnalul.ro       Sport
Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu a reuşit o victorie superbă în faţa rusoaicei Maria Şarapova, cu 4-6, 6-4, 6-3, luni, în prima rundă a turneului WTA de la Doha (Qatar), dotat cu premii totale de 3,1 milioane dolari.
TENIS: Maria Şarapova ar putea reveni pe teren în ianuarie 2017
luni , 15 aug 2016, ora 21:03       de MEDIAFAX       Sport
Preşedintele Federaţiei Ruse de Tenis, Shamil Tarpishchev, a declarat, luni, că Maria Şarapova ar putea reveni pe teren în ianuarie 2017, deşi a primit în luna iunie o suspendare de doi ani pentru dopaj, notează Reuters. 'Totul va fi decis în septembrie. Este imposibil să spun cu certitudine, dar cred că ea va juca din nou în ianuarie 2017', a declarat
TENIS: Maria Şarapova a obţinut la Australian Open victoria cu numărul 600 din carieră
vineri , 22 ian 2016, ora 13:55       de Mediafax       Sport
Jucătoarea rusă Maria Şarapova, cap de serie numărul 5, a obţinut, vineri, în turul trei de la Australian Open, victoria cu numărul 600 din carieră, ea impunându-se cu scorul de 6-1, 6-7 (5), 6-0 în faţa sportivei americane Lauren Davis, informează wtatennis.com. Şarapova a glumit la interviul de pe teren atunci când i s-a spus numărul de victorii la
TURNEUL CAMPIOANELOR: Simona Halep pierde în faţa Mariei Şarapova, scor 4-6, 4-6, în Grupa Roşie
marti , 27 oct 2015, ora 16:15       de Mediafax       Sport
Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA, a pierdut, marţi, scor 4-6, 4-6, al doilea meci disputat în Grupa Roşie a Turneului Campioanelor de la Singapore, cu rusoiaca Maria Şarapova, locul 4 WTA. Partida a durat o oră şi 54 de minute şi la capătul ei românca a înregistrat a şasea înfrângere din tot atâtea meciuri disputate cu Şarapova. Tot
TRENUL CAMPIONILOR: Simona Halep va juca, marţi, în jurul orei 13.30, cu Maria Şarapova
luni , 26 oct 2015, ora 11:56       de Mediafax       Sport
Simona Halep, locul 2 WTA, va juca în al doilea meci din Grupa Roşie de la Turneul Campioanelor cu rusoaica Maria Şarapova, marţi, în jurul orei 13.30, au anunţat organizatorii competiţiei de la Singapore. În primele meciuri de la Turneul Campioanelor, duminică, Halep a trecut de Flavia Pennetta, scor 6-0, 6-3, iar Maria Şarapova, locul 3 WTA, a învins-o,
ŞANSĂ: Maria Şarapova s-a retras de la turneul de la Toronto. Simona Halep este cap de serie numărul doi
sambata , 8 aug 2015, ora 12:07       de MEDIAFAX       Sport
Jucătoarea rusă Maria Şarapova, locul doi WTA, s-a retras de la turneul de categorie Premier de la Toronto, competiţie care va începe luni şi le va avea ca principale favorite pe Serena Williams (1) şi Simona Halep (2), informează wtatennis.com. Şarapova are probleme la piciorul drept. Simona Halep va juca la Toronto direct în turul doi, ea urmând să
APRECERI . Maria Șarapova: Serena este cea mai bună
duminica , 1 feb 2015, ora 08:45       de Agerpres       Sport
Jucătoarea de tenis Maria Șarapova a declarat, sâmbătă, după ce a fost învinsă de Serena Williams, în finala de la Australian Open, că sportiva americană este cea mai bună la această oră și a remarcat forța și precizia serviciilor actualului număr unu mondial. 'Îmi place mult competiția, îmi place să am adversare cele mai bune jucătoare, iar
TENIS: Ana Ivanovici a învins-o pe Maria Şarapova şi s-a calificat în finală la Cincinnati
duminica , 17 aug 2014, ora 18:24       de MEDIAFAX       Sport
Jucătoarea de tenis Ana Ivanovici (Serbia), locul 11 WTA şi cap de numărul 9, s-a calificat în finala turneului de la Cincinnati, după ce a trecut în penultimul act de rusoaica Maria Şarapova, a cincea favorită, scor 6-2, 5-7, 7-5.
TENIS: Simona Halep a fost eliminata de Maria Sharapova dupa un meci blestemat!
Jucatoarea Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a jucat in noaptea de vineri spre sambata cu Maria Sharapova (locul 6 WTA si cap de serie numarul 5), in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati.
SIMONA HALEP: Joacă în noaptea de vineri spre sâmbătă cu Maria Şarapova în sferturi la Cincinnati
vineri , 15 aug 2014, ora 12:05       de Mediafax       Sport
Jucătoarea Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, va juca, în noaptea de vineri spre sâmbătă, cu Maria Şarapova (locul 6 WTA şi cap de serie numărul 5), în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati, cu premii în valoare totală de 2,5 milioane de dolari.