CAZ EMOŢIONANT: O femeie s-a trezit din comă după ce i-a fost pus pe piept bebeluşul ei
luni , 15 oct 2018, ora 20:32       de MEDIAFAX       Externe
O femeie a uimit doctorii după ce s-a trezit dintr-o comă de 23 de zile imediat ce copilul pe care tocmai îl nascuse i-a fost pus în braţe, informează The Sun.
HANDBAL: Minaur, învinsă la Timișoara
luni , 8 oct 2018, ora 14:57       de sursa: minaur.ro       Sport
Echipa de handbal masculin Minaur a avut meci greu, sâmbătă, la Timișoara. Poli a confirmat calculele hârtiei, câștigând meritat, cu 25-23. Minaur a început excelent partida, fiind în permanență la cârma jocului până spre sfârșitul primei reprize, având chiar și 4 goluri avans. Din păcate, după minutul 20 băimărenii nu au mai reușit să
STUDIU: Cele mai valoroase companii din lume
Apple rămâne şi anul acesta cea mai valoroasă marcă a lumii. Este pentru al şasele an consecutiv când gigantul din Cupertino deţine acest titlu, potrivit studiului realizat de cei de la Interbrand, care evaluază marca Apple la 214 miliarde dolari. Nu e neapărat o surpriză dacă ne gândim că, anul acesta, Apple a devenit prima companie din lume a cărei
HANDBAL: Minaur și-a respectat blazonul în fața celor de la HC Dobrogea
luni , 1 oct 2018, ora 18:30       de minaur.ro       Sport
Minaur Baia Mare a făcut spectacol în partida susținută împotriva celor de la HC Dobrogea Sud Constanța. Determinarea, setea de puncte și lupta în spiritul legendei Minaur au adus în final rezultatul pozitiv în echipa antrenată de Raul Fotonea și Alexandru Sabou, scor final 28-23. Partida cu HC Dobrogea Sud Constanța a început cu parada portarilor
SURPRIZĂ PENTRU COPII: Baschetbaliștii de la CSM, în vizită în școli
luni , 24 sep 2018, ora 22:04       de DANA BERCI       Sport
Copiii din unele școli din Sighetu Marmației au avut parte astăzi de o surpriză. Baschetbaliștii de la CSM Sighet au mers prin unitățile de învățământ ca să prezinte echipa și să îi invite pe copii la meci. BETA: Copiii au profitat de ocazie ca să își facă poze cu baschetbaliștii și să le ceară autografe.
FOTBAL FEMININ: ACS Venus a obținut doar un egal cu Sporting Lugaș
luni , 24 sep 2018, ora 21:33       de MIHAELA ȘUTEA       Sport
Cu un egal, 1-1, s-a încheiat meciul din Liga a doua de fotbal feminin dintre ACS Venus și Sporting Lugaș. Partida s-a jucat pe terenul din Satulung.
HANDBAL: Victorie la limită pentru fetele de la Minaur la Roman
vineri , 21 sep 2018, ora 14:55       de Mihaela Șutea       Sport
Handbalistele de la Minaur au obținut joi o victorie la limită la Roman, 27-26. Cu cele trei puncte câștigate băimărencele au ajuns pe locul cinci în clasament. Meciul a început și s-a menținut într-un echilibru aproape perfect până în minutul 14 când scorul a devenit egal (6-6), cele două echipe conducând alternativ. În minutul 15 moldovencele se
PROMISIUNI: Zbor direct Baia Mare - Antalya din 2019?!
miercuri , 12 sep 2018, ora 20:01       de Oana Dulf       Economic
Zbor direct de pe Aeroportul Maramureș spre una dintre cele mai îndrăgite destinații turistice de maramureșeni - Antalya. Șeful administrației județene, Gabriel Zetea, dă asigurări că, de la anul, maramureșenii vor putea accesa sejururi în Antalya cu zboruri charter de pe Aeroportul Maramureș. ”Da! Oamenii vor pleca în vacanță anul viitor în
HANDBAL FEMININ: Băimărencele se întorc cu un punct de la Dunăre
luni , 10 sep 2018, ora 15:56       de Mihaela Șutea       Sport
Handbalistele de la CS Minaur Baia Mare au terminat la egalitate, 24-24, meciul de la Brăila, disputat împotriva echipei locale Dunărea în cadrul etapei a doua a Ligii Florilor. Fetele de la CS Minaur au jucat cu mult curaj şi determinare, iar în minutul 17 conduceau cu 10-6. Profitând de o superioritate numerică, dar şi de câteva erori tehnice ale
HANDBAL: Debut victorios pentru Minaur în Liga Zimbrilor, în fața propriilor suporteri
joi , 6 sep 2018, ora 15:36       de Mihaela Șutea       Sport
Setea de victorie a suporterilor echipei băimărene de handbal masculin a fost parțial potolită miercuri seara, când Minaur a câștigat entuziasmant jocul împotriva celor de la HC Buzău 2012. Scorul a fost 33-21 pentru handbaliștii băimăreni. Dacă primele 3 minute au creat impresia că meciul va fi unul dificil, golul lui Călin Căbuț din minutul 4 a