STIRI

MINIBASCHET: Victorii în toate meciurile pentru CSS Sighet la Cupa Nordic
miercuri , 13 dec 2017, ora 15:15       de Ioana Popovici       Sport
Baia Mare a găzduit weekendul trecut prima ediție a Cupei Nordic la minibaschet. Micii baschetbaliștii sigheteni s-au întors acasă victorioși, reușind să se impună la diferență mare în toate meciurile disputate în cadrul competiției. Cupa Nordic s-a desfășurat pe parcursul a două zile, în sala de sport a Liceului Economic. Pe lângă echipa gazdă,
MINIBASCHET: CSS Sighet a câștigat ambele meciuri disputate la Satu Mare
marti , 21 feb 2017, ora 18:16       de Ionița Ilieș       Sport
Echipa Under 12 a Clubului Sportiv Școlar Sighet a disputat recent două meciuri de verificare la Satu Mare împotriva echipei TDM Academy. Sportivii sigheteni par să fie pregătiți pentru campionatul ce îi așteaptă, iar asta deoarece amebele partide le-au câștigat fără probleme, la o diferență de 15, respectiv 17 puncte. Echipa de Under 12 este
MINIBASCHET: Cea de-a doua ediţie a Cupei Eko Sighet a fost una de succes
duminica , 29 noi 2015, ora 14:41       de Maramedia       Sport
Astăzi, în sala de sport a Colegiului Naţional Dragoş Vodă au avut loc meciurile care au desemnat câştigătorii celei de-a doua ediţii a Cupei Eko Sighet. În acest an, ACS EKO Sighet s-a clasat pe locul al treilea atât la minibaschet masculin, cât şi la cel feminin. Pe locul V la categoria feminin s-a clasat BC 2BSports Zalău, pe locul IV, BC Gladius
MINIBASCHET: ACS EKO Sighet a câştigat 5 meciuri în cea de-a doua zi a Cupei EKO Sighet
sambata , 28 noi 2015, ora 20:05       de Maramedia       Sport
Astăzi, a fost cea de-a doua zi a Cupei EKO Sighet la minibaschet masculin şi feminin, competiţie care se adresează copiilor născuţi în 2004 şi 2005. în cadrul meciurilor de azi, echipa ACS EKO Sighet a câştigat 5 meciuri, 3 la masculin şi 2 la feminin. Mâine, se vor face grupe, în funcţie de clasament şi se va juca pentru locurile I, II şi III, iar
MINIBASCHET: CSS Sighet s-a impus în faţa celor de la Cluj cu scorul de 35-26 în cadrul Campionatului Naţional
luni , 6 iul 2015, ora 16:47       de Cătălin Weinmuller       Sport
Echipele de minibaschet din cadrul CSS Sighet şi ACS Eko Sighet participă în această perioadă la Campionatul Naţional de minibaschet masculin din Mangalia. Echipa CSS Sighet s-a impus în prima partidă de la turneul final din Mangalia în faţa celor de la Cluj. Turneul final de la Mangalia dedicat minibaschetbaliştilor a debutat astăzi, iar CSS Sighet s-a
MINIBASCHET: CSS Sighet a luat bronz la turneul de la Târgu-Mureş
marti , 11 feb 2014, ora 15:45       de Cătălin Weinmuller       Sport
Sighetul a avut două reprezentante – EKO şi CSS - la Cupa Transilvania la minibaschet, turneu ce s-a desfăşurat la Târgu-Mureş, în perioada 6-9 februarie. CSS Sighet a cucerit medalia de bronz, după ce în finală a învins pe U Mobitelco Cluj II, scor 53-8.