STIRI

FOTBAL: Victorie pentru selecționata Maramureșului în ultimul meci din Turneul Speranțelor
marti , 9 oct 2018, ora 16:26       de Dana Berci       Sport
Cu o victorie la Bistrița, așa a încheiat selecționata Maramureșului meciurile din acest an din a doua ediție a Turneului Speranțelor. BETA: Selecționata Maramureșului s-a impus în deplasare cu 4-1, în jocul disputat contra reprezentativei similare a județului Bistrița-Năsăud. Golurile maramureșenilor au fost înscrise de Elias Rabecz de la Plimob,
HANDBAL: Minaur joacă mâine pe teren propriu în a șasea etapă a Ligii Zimbrilor
marti , 9 oct 2018, ora 14:39       de Oana Dulf       Stiri
Mâine, începând cu ora 18:00, la Sala Sporturilor 'Lascăr Pană' din municipiul Baia Mare se va desfăşura meciul de handbal masculin dintre echipele CS Minaur Baia Mare şi CSU Suceava, din cadrul etapei a șasea a Ligii Zimbrilor. Efectivele de jandarmi vor asigura măsurile de ordine şi siguranţă publică la această manifestare sportivă prin
HANDBAL: Minaur, învinsă la Timișoara
luni , 8 oct 2018, ora 14:57       de sursa: minaur.ro       Sport
Echipa de handbal masculin Minaur a avut meci greu, sâmbătă, la Timișoara. Poli a confirmat calculele hârtiei, câștigând meritat, cu 25-23. Minaur a început excelent partida, fiind în permanență la cârma jocului până spre sfârșitul primei reprize, având chiar și 4 goluri avans. Din păcate, după minutul 20 băimărenii nu au mai reușit să
HANDBAL: Meci devansat pentru fetele de la CS Minaur, care înfruntă o echipă de bronz a Ligii Florilor
joi , 4 oct 2018, ora 14:43       de Oana Dulf       Sport
În Sala Sporturilor ”Lascăr Pană” din Baia Mare va avea loc vineri, 5 octombrie, de la ora 18:00, unul din cele mai atractive meciuri ale etapei a V-a din Liga Florilor, nou promovata CS Minaur urmând să primească vizita echipei CS Măgura Cisnădie. Federaţia Română de Handbal a anunţat doar în cursul zilei de miercuri clubul băimărean că acest
SPRIJIN DE LA CONSILIUL JUDEȚEAN: Ajutor de minimis pentru Minaur
joi , 4 oct 2018, ora 13:35       de Oana Dulf       Stiri
Întrucât Clubul Sportiv Minaur Baia Mare - echipa de handbal masculin este o entitate sportivă reprezentativă a Maramureșului, câștigătoare a numeroase trofee, Consiliul Județean și-a propus aprobarea unui ajutor de minimis individual care să vină în sprijinul acesteia. Scopul principal al sprijinului financiar constă în promovarea și dezvoltarea
HANDBAL: Minaur și-a respectat blazonul în fața celor de la HC Dobrogea
luni , 1 oct 2018, ora 18:30       de minaur.ro       Sport
Minaur Baia Mare a făcut spectacol în partida susținută împotriva celor de la HC Dobrogea Sud Constanța. Determinarea, setea de puncte și lupta în spiritul legendei Minaur au adus în final rezultatul pozitiv în echipa antrenată de Raul Fotonea și Alexandru Sabou, scor final 28-23. Partida cu HC Dobrogea Sud Constanța a început cu parada portarilor
HANDBAL MASCULIN: Două meciuri programate pe sâmbătă
joi , 27 sep 2018, ora 13:56       de Mihaela Șutea       Sport
Sâmbătă va fi o zi plină pentru clubul Minaur, cu două meciuri. Având în vedere că Sala sporturilor „Lascăr Pană” va fi ocupată în această perioadă cu alte activități, meciurile vor avea loc la sala de sport a Școlii gimnaziale 'Vasile Alecsandri'. Sâmbătă, de la orele 12 și 18, vor avea loc două meciuri de handbal masculin. Astfel, CS
HANDBAL: Minaur a pierdut acasă cu Steaua
duminica , 23 sep 2018, ora 11:07       de maramedia.ro       Sport
Băieții de la Minaur au pierdut, sâmbătă, meciul de acasă cu Steaua, scor 32-34 (15-17). A fost o partidă disputată, la capătul căreia însă bucureștenii s-au impus. În etapa următoare, care va avea loc sâmbătă, Minaur va juca tot acasă, de data aceasta cu AHC Dobrogea Sud Constanța. Partida se va disputa în sala de sport a Școlii generale
HANDBAL: O nouă ediție a unui derby de tradiție, Minaur - Steaua
sambata , 22 sep 2018, ora 12:03       de minaur.ro       Sport
Clasicul derby al handbalului românesc dintre Baia Mare și București are loc în Sala Sporturilor  „Lascăr Pană” din Baia Mare. Partida dintre CS Minaur Baia Mare și CSA Steaua București se va disputa sâmbătă, 22 septembrie cu începere de la ora 17:30. Înaintea partidei, CS Minaur Baia Mare se confruntă cu probleme de lot, accidentați fiind Albert
HANDBAL: Victorie la limită pentru fetele de la Minaur la Roman
vineri , 21 sep 2018, ora 14:55       de Mihaela Șutea       Sport
Handbalistele de la Minaur au obținut joi o victorie la limită la Roman, 27-26. Cu cele trei puncte câștigate băimărencele au ajuns pe locul cinci în clasament. Meciul a început și s-a menținut într-un echilibru aproape perfect până în minutul 14 când scorul a devenit egal (6-6), cele două echipe conducând alternativ. În minutul 15 moldovencele se