RUGBY: Andrei Iurea rămâne ”zimbru” încă trei ani
miercuri , 20 iun 2018, ora 14:03       de maramedia.ro       Sport
CSM Știința Baia Mare a a prelungit pe o perioadă de trei ani contractul jucătorului din linia a doua Andrei Iurea. Acesta a venit la vicecampioana României în 2015. Datorită calităților care îi conferă posibilitatea de a evolua atât în linia a doua, cât și ca aripă de grămadă sau la închidere, Iurea și-a trecut în cont un titlu național și
BASCHET: Răsplătiți cu diplome și medalii
vineri , 15 iun 2018, ora 15:40       de Dana Berci       Sport
În cadrul festivității de premiere a elevilor merituoși de la Colegiul Național Dragoș Vodă a fost premiată și echipa de baschet masculin din Sighetu Marmației. Sportivii au fost răsplătiți pentru activitatea și rezultatele obținute la competițiile de anul acesta cu diplome și medalii. ”Educația fizică și sportul nu puteau să rămână
ÎNOT: 12 medalii pentru sportivii de la Gold Stars Baia Mare la campionatul național
marti , 12 iun 2018, ora 16:15       de Oana Dulf       Sport
12 medalii au obținut înotătorii de la Gold Stars Baia Mare la campionatul național de la Târgoviște. Competiția a avut loc la sfârșitul săptămânii trecute. Patru înotători Masters ai Asociației Club Sportiv Gold Stars Baia Mare au participat la campionatul național dedicat acestor sportivi. Evenimentul a avut loc în perioada 9-10 iunie, la
CUPA 1 IUNIE PE BRADOVA: Ziua copilului, sărbătorită în avans în Bârsana
joi , 31 mai 2018, ora 20:12       de Dana Berci       Eveniment
Ziua copilului a fost sărbătorită în avans anul acesta în Bârsana. Cadrele didactice de la Școala ”Mircea Vulcănescu” și administrația locală le-au pregătit astăzi copiilor o zi plină de sport și distracție în cadrul evenimentului ”CUPA 1 IUNIE PE BRADOVA”. Copiii au participat la competița de cros ”Cupa 1 Iunie pe Bradova”, care a
BUCURIA COPIILOR: Armonie și mișcare pentru cei mici, la Cupa Tisa
joi , 31 mai 2018, ora 15:30       de Dana Berci       Social
Zeci de copii au participat astăzi la cea de-a treia ediție a proiectului județean „Armonie și mișcare - Cupa Tisa”, organizat de Școala gimnazială Sarasău. În timp ce prichindeii de la grădinițe s-au întrecut în desene pe asfalt, colegii lor mai mari au concurat la o competiție de cros. La finalul concursurilor copiii s-au ales cu diplome, cupe și
DANS SPORTIV: 11 medalii pentru Prodance
marti , 15 mai 2018, ora 13:03       de maramedia.ro       Sport
Sportivii de la Prodance Baia Mare au obținut 23 de calificări în finale, din care 11 medalii, la Concursul Național ”Cupa Sătmarului” care a avut loc în perioada 12-13 mai. Perechile care au participat la concursul de dans sportiv au obținut 2 medalii de aur, 5 de argint si 4 de bronz. Medalie de aur au obținut Gabriel Hegheduș și Marisa Nedelea,
PRODANCE: Medalii pentru băimăreni la Dance Festival
joi , 10 mai 2018, ora 13:51       de maramedia.ro       Sport
Concursul național Cupa Baia Mare Dance Festival care a avut loc duminică a adunat pe ringul de dans peste 200 de perechi și fete solo în 39 de categorii de concurs, 30 de oficiali din toată țara și aproximativ 1000 de spectatori. Ceremonia de deschidere a concursului a găzduit show-uri deosebite, oferite de grupele de copii începători cu vârste între 4-6
BAIA MARE: Ziua Mondială a Dansului sărbătorită prin medalii la concurs și dans în aer liber
luni , 30 apr 2018, ora 16:51       de MaraMedia       Comunitate
Ziua Mondială a Dansului, sărbătorită în fiecare an în 29 aprilie, a fost marcată de dansatorii de la Prodance 2000 prin rezultate frumoase la Concursul Național de Dans de la Bistrița și printr-un eveniment de dans în aer liber în Parcul Regina Maria din Baia Mare.
REMEMBER: Ce s-a întâmplat important într-o zi de 19 aprilie
joi , 19 apr 2018, ora 08:44       de Maramedia       Agenda Ta
19 aprilie este a 109-a zi a calendarului gregorian. Cuprins 1 Evenimente 2 Nașteri 3 Decese 4 Sărbători Evenimente 1927: Din cauza 'obscenității' din piesa Sex, actița Mae West este condamnată la 10 zile de închisoare în New York. După opt zile, va fi eliberată pentru bună purtare. 1770: Maria Antoaneta se căsătorește la vârsta de 14 ani
VESELIE PE PÂRTIE: Peste 130 de copii și tineri au luat parte la Jocurile Speciale de Iarnă
miercuri , 21 mar 2018, ora 12:29       de Oana Dulf       Social
Peste 130 de copii și tineri cu nevoi speciale din serviciile de protecție a copilului din județul Maramureș, din cadrul Asociației ASSOC, al Asociației Esperando și al Centrului de zi ”Luchian” au participat, luni, la cea de-a 18-a ediție a Jocurilor Speciale de Iarnă, pe pârtia „Icoana” din Cavnic. Evenimentul sportiv a fost organizat de Fundația