STIRI

CM 2018: Franța este noua campioană mondială la fotbal
luni , 16 iul 2018, ora 19:31       de MaraMedia       Sport
Franța este noua campioană mondială la fotbal, în urma finalei câștigate ieri în fața Croației, cu 4-2. Jucătorul turneului final din Rusia a fost desemnat croatul Luka Modrici, component al lui Real Madrid.
TENIS: Novak Djokovic, campion la Wimbledon 2018. Sârbul a câştigat al 13-lea titlu de Mare Şlem al carierei, după o finală dominată net
duminica , 15 iul 2018, ora 22:46       de MEDIAFAX       Sport
Sârbul Novak Djokovic, locul 21 ATP, a câştigat, duminică, turneul de Mare Şlem de la Wimbledon, după ce l-a învins pe sud-africanul Kevin Anderson, locul 8 ATP, scor 6-2, 6-2, 7-6.
PE URMELE LUI STEFFI GRAF: Angelique Kerber a triumfat la Wimbledon după ce a învins-o pe Serena Williams, în finală
duminica , 15 iul 2018, ora 14:01       de MEDIAFAX       Sport
Angelique Kerber, în vârstă de 30 ani, a câştigat, sâmbătă, finala turneului de la Wimbledon, scor 6-3, 6-3, în faţa Serenei Williams. Jucătoarea din Germania câştigă a treia coroană a carierei în turneele de Mare Şlem, după Australian Open 2016 şi US Open 2016.
TENIS: Novak Djokovic şi Kevin Anderson joacă duminică finala turneului de la Wimbledon
duminica , 15 iul 2018, ora 09:48       de MEDIAFAX       Sport
Sârbul Novak Djokovic, locul 21 ATP, şi sud-africanul Kevin Anderson, locul 8 ATP, joacă duminică, pe terenul central, finala turneului de Mare Şlem de la Wimbledon.
CM 2018: Moment emoţionant în cantonamentul Suediei. Toţi jucătorii s-au unit într-o singură voce pentru un coechipier
Antrenamentul naţionalei Suediei de duminică, 24 iunie, a început cu un moment special. Jimmy Dumarz (29 de ani) a ţinut un discurs emoţionant împotriva rasismului după ce a fost ţinta unor astfel de atacuri, dar şi ameninţat cu moartea după ce a comis lovitura liberă din care Germania a înscris golul victoriei în meciul de sâmbătă seara.
TENIS: Simona Halep, depăşită de Petra Kvitova în topul victoriilor din acest sezon
sambata , 23 iun 2018, ora 19:11       de MEDIAFAX       Sport
Petra Kvitova (nr. 8 WTA) a trecut peste Simona Halep în clasamentul victoriilor din sezonul actual. Sportiva din Cehia a câştigat chiar în faţa unei românce, Mihaela Buzărnescu (nr. 30 WTA)
MIHAELA BUZĂRNESCU O ÎNVINGE PENTRU A DOUA OARĂ ÎNTR-O LUNĂ PE SVITOLINA: Sunt foarte fericită cu jocul meu / Va fi super-duel şi în semifinale la Birmingham
sambata , 23 iun 2018, ora 10:57       de MEDIAFAX       Sport
Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu (30 de ani, 30 WTA) a câştigat, vineri, scor 2-0 la seturi, meciul jucat împotriva ucrainencei Elina Svitolina (25 de ani, 5 WTA), la turneul de la Birgmingham (Marea Britanie).
REMEMBER: Ce s-a întâmplat important într-o zi de 14 iunie
joi , 14 iun 2018, ora 08:50       de Maramedia       Agenda Ta
14 iunie este a 165-a zi a calendarului gregorian și ziua a 166-a în anii bisecți. iunie L Ma Mi J V S D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 2018 Cuprins 1 Evenimente 2 Nașteri 3 Decese 4 Sărbători Evenimente 1574: Ioan Vodă cel Viteaz este înfrânt și apoi ucis de turci la Reușeni 1800:
HANDBAL: Jucători de la Minaur în cantonament cu lotul național
luni , 4 iun 2018, ora 13:10       de maramedia.ro       Sport
Călin Căbuț, component al echipei masculine de handbal Minaur Baia Mare, a fost convocat în premieră la echipa națională de seniori, alături de care va efectua un cantonament. Stagiul de pregătire are loc în perioada 31 mai -14 iunie 2018. „Senzația Ligii Naționale de Handbal”, cum a fost numit pe parcursul sezonului competițional care tocmai s-a
DE ZIUA COPILULUI: Peste 500 de copii prezenți la activitatea M.A.I. APROAPE DE COPII
joi , 31 mai 2018, ora 13:48       de MaraMedia       Comunitate
Structurile teritoriale din județ ale Ministerului Afacerilor Interne au organizat astăzi, 31 mai a.c., în zona stadionului ”Viorel Mateianu” activități cu ocazia Zilei Copilului. La manifestare au participat peste 500 de elevi de la școli și licee, dar și copii de la Asociația ASSOC și Asociația Esperando. De asemenea, au fost prezenți prefectul