STIRI

HANDBAL: Minaur, învinsă la Timișoara
luni , 8 oct 2018, ora 14:57       de sursa: minaur.ro       Sport
Echipa de handbal masculin Minaur a avut meci greu, sâmbătă, la Timișoara. Poli a confirmat calculele hârtiei, câștigând meritat, cu 25-23. Minaur a început excelent partida, fiind în permanență la cârma jocului până spre sfârșitul primei reprize, având chiar și 4 goluri avans. Din păcate, după minutul 20 băimărenii nu au mai reușit să
BOX: Floyd Mayweather a facut anuntul mult asteptat. Cand va avea loc revansa celebrei partide cu Manny Pacquiao
Manny Pacquiao si Floyd Mayweather se vor intalni din nou pe ringul de box, la 3 ani dupa singura lor confruntare directa, denumita de multi atunci drept meciul secolului in boxul mondial.
HANDBAL: Fetele de la Minaur, învinse în primul meci din turneul de la Bistrița
vineri , 17 aug 2018, ora 12:33       de minaur.ro       Sport
În primul meci disputat la turneul de la Bistrița echipa locală CS Gloria 2018 a învins cu 27-26 (15-10) pe CS Minaur Baia Mare. Jocul a fost echilibrat însă gazdele au fost mereu la conducere. Deși au fost conduse la pauză cu o diferență de 5 goluri baimarencele au revenit spectaculos în repriza secundă datorită eficienței superioare din atac. Andreea
TENIS: Sorana Cirstea a invins-o pe Monica Niculescu in primul tur la Rogers Cup
Sorana Cirstea s-a calificat, marti seara, in turul doi al turneului Rogers Cup de la Montreal, Canada.
PE URMELE LUI STEFFI GRAF: Angelique Kerber a triumfat la Wimbledon după ce a învins-o pe Serena Williams, în finală
duminica , 15 iul 2018, ora 14:01       de MEDIAFAX       Sport
Angelique Kerber, în vârstă de 30 ani, a câştigat, sâmbătă, finala turneului de la Wimbledon, scor 6-3, 6-3, în faţa Serenei Williams. Jucătoarea din Germania câştigă a treia coroană a carierei în turneele de Mare Şlem, după Australian Open 2016 şi US Open 2016.
FOTBAL: Minaur Baia Mare, la un pas de a ajunge campioana Maramureșului, după ce a învins la scor Bradul Vișeu
miercuri , 13 iun 2018, ora 18:19       de sursa: AJF Maramures       Sport
În prima manșă din play off-ul Ligii a patra, la Vișeu de Sus s-au confruntat echipa din localitate, Bradul, și Minaur Baia Mare. Victoria a revenit campioanei Sudului la scorul de 4-0. Manșa secundă are loc sâmbătă, în Baia Mare. Bradul Vișeu de Sus este campioana Nordului, terminând turul și returul sezonului 2017/2018 fără înfrângere: 17
FOTBAL: FCSB a fost învinsă de Poli Iași în Liga 1
FCSB a făcut un pas greșit care ar putea să o coste titlul de campioană-a pierdut cu 0-1 în deplasare la Poli Iași, în etapa a 8-a din play-off, antepenultima a sezonului.
VOLEI: Știința Explorări, învinsă acasă de Dinamo
marti , 17 apr 2018, ora 15:29       de maramedia.ro       Sport
La sfârșitul săptămânii trecute în Baia Mare s-a disputat meciul dintre două vechi rivale în volei, Știința Explorări Baia Mare și Dinamo București. Cele două formații s-au întâlnit în etapa a 7-a a fazei a II-a a campionatului, iar meciul s-a încheiat cu victoria oaspeților. Știința Explorări a început meciul fără Vlad Negrean care s-a
RUGBY: CSM Știința, învinsă în finala Cupei României de echipa fostului antrenor al băimărenilor
luni , 2 apr 2018, ora 12:16       de maramedia.ro       Sport
CSM Știința Baia Mare a pierdut pentru a patra oară o finală de Cupa României. ”Zimbrii” au fost învinși după prelungiri, scor 27-26, de CSM București, echipă condusă de fostul antrenor al băimărenilor, Eugen Apjok. Prima repriză a fost echilibrată, ea încheindu-se cu scorul de 9-6 pentru CSM Știința. După pauză, băimărenii au reuşit
PASĂ PROASTĂ: Simona Halep, învinsă la Indian Wells după cel mai slab meci al său din acest an
sambata , 17 mar 2018, ora 11:07       de maramedia.ro       Sport
Simona Halep, numărul unu mondial, a ratat calificarea în finala turneului WTA de la Indian Wells, după ce a fost învinsă în penultimul act de japoneza Naomi Osaka, în două seturi, cu 6-3, 6-0, notează agerpres.ro Halep a făcut cel mai slab meci al său din 2018 și a suferit a doua înfrângere din actualul sezon, pierzând după doar 64 de minute. În