STIRI

FOTBAL: Minaur Baia Mare, la un pas de a ajunge campioana Maramureșului, după ce a învins la scor Bradul Vișeu
miercuri , 13 iun 2018, ora 18:19       de sursa: AJF Maramures       Sport
În prima manșă din play off-ul Ligii a patra, la Vișeu de Sus s-au confruntat echipa din localitate, Bradul, și Minaur Baia Mare. Victoria a revenit campioanei Sudului la scorul de 4-0. Manșa secundă are loc sâmbătă, în Baia Mare. Bradul Vișeu de Sus este campioana Nordului, terminând turul și returul sezonului 2017/2018 fără înfrângere: 17
FOTBAL: FCSB a fost învinsă de Poli Iași în Liga 1
FCSB a făcut un pas greșit care ar putea să o coste titlul de campioană-a pierdut cu 0-1 în deplasare la Poli Iași, în etapa a 8-a din play-off, antepenultima a sezonului.
VOLEI: Știința Explorări, învinsă acasă de Dinamo
marti , 17 apr 2018, ora 15:29       de maramedia.ro       Sport
La sfârșitul săptămânii trecute în Baia Mare s-a disputat meciul dintre două vechi rivale în volei, Știința Explorări Baia Mare și Dinamo București. Cele două formații s-au întâlnit în etapa a 7-a a fazei a II-a a campionatului, iar meciul s-a încheiat cu victoria oaspeților. Știința Explorări a început meciul fără Vlad Negrean care s-a
RUGBY: CSM Știința, învinsă în finala Cupei României de echipa fostului antrenor al băimărenilor
luni , 2 apr 2018, ora 12:16       de maramedia.ro       Sport
CSM Știința Baia Mare a pierdut pentru a patra oară o finală de Cupa României. ”Zimbrii” au fost învinși după prelungiri, scor 27-26, de CSM București, echipă condusă de fostul antrenor al băimărenilor, Eugen Apjok. Prima repriză a fost echilibrată, ea încheindu-se cu scorul de 9-6 pentru CSM Știința. După pauză, băimărenii au reuşit
PASĂ PROASTĂ: Simona Halep, învinsă la Indian Wells după cel mai slab meci al său din acest an
sambata , 17 mar 2018, ora 11:07       de maramedia.ro       Sport
Simona Halep, numărul unu mondial, a ratat calificarea în finala turneului WTA de la Indian Wells, după ce a fost învinsă în penultimul act de japoneza Naomi Osaka, în două seturi, cu 6-3, 6-0, notează agerpres.ro Halep a făcut cel mai slab meci al său din 2018 și a suferit a doua înfrângere din actualul sezon, pierzând după doar 64 de minute. În
VOLEI: Explorări, învinsă de Dinamo
luni , 12 mar 2018, ora 13:26       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
În Divizia A1 de volei masculin, turneul pentru locurile 7-12, s-au disputat în weekend meciurile etapei a 2-a. În cadrul acestei runde, Știința Explorări a jucat în deplasare cu Dinamo București. Partida s-a încheiat cu victoria gazdelor. Dinamo a obținut o victorie de trei puncte în fața Științei Explorări, în etapa a doua a turneului pentru
VOLEI: Știința Explorări, învinsă clar de Tricolorul Ploiești
marti , 13 feb 2018, ora 12:37       de maramedia.ro       Sport
Victorie logică obținută de LMV Tricolorul pe terenul Științei Explorări, în etapa a 19-a a campionatului Diviziei A1 de volei masculin. Avertizați de victoria băimărenilor în fața Arcadei Galați, ploieștenii nu și-au asumat niciun risc și au jucat la capacitate maximă de la prima până la ultima minge. Oaspeții au servit excelent și, cel puțin
SURPRIZĂ LA DOHA: Monica Niculescu a învins-o pe Maria Şarapova
luni , 12 feb 2018, ora 21:03       de jurnalul.ro       Sport
Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu a reuşit o victorie superbă în faţa rusoaicei Maria Şarapova, cu 4-6, 6-4, 6-3, luni, în prima rundă a turneului WTA de la Doha (Qatar), dotat cu premii totale de 3,1 milioane dolari.
VOLEI: Știința Explorări, învinsă clar de liderul Steaua
marti , 16 ian 2018, ora 15:25       de maramedia.ro       Sport
Victorie clară obținută în Baia Mare de Steaua, în meciul cu Știința Explorări, bucureștenii consolidându-și astfel poziția de lideri în clasament. Oaspeții au început meciul, deciși să încheie conturile cât mai repede. Steliștii au și reușit acest lucru, diferența de valoare dintre cele două echipe spunându-și cuvântul. În meciul disputat
BASCHET: Cleveland Cavaliers a învins Washington Wizards, în NBA. Triple-double pentru LeBron James
Vicecampioana Cleveland Cavaliers a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 106-99 (27-23, 33-37, 23-23, 23-16), echipa Washington Wizards, în liga nord-americană de baschet masculin (NBA).