Warning: fopen(/var/www/clients/client0/web2/web/logs/22-08-2017.log): failed to open stream: Permission denied in /var/www/clients/client0/web2/web/core/sys/Log.php on line 10
Maramedia | Rezultate cautare

STIRI

BOX: Campionul mondial Andre Ward l-a învins prin KO tehnic pe Serghei Kovalev
duminica , 18 iun 2017, ora 10:52       de AGERPRES       Sport
Boxerul american Andre Ward și-a păstrat titlurile de campion mondial la categoria semigrea, versiunile WBA, IBF și WBO, învingându-l prin KO tehnic în repriza a 8-a pe rusul Serghei Kovalev, în cadrul unei gale care a avut loc sâmbătă seara la Las Vegas (Nevada).
CUPA ROMÂNIEI: Avântul Bârsana a învins cu 7-0 echipa AS Remeți
vineri , 19 mai 2017, ora 20:01       de Ionița Ilieș       Sport
După ce i-au învins aseară cu 7-0 pe cei de la AS Remeți, întru-un meci al seriei Nord din Cupa României, jucătorii de la Avântul Bârsana se pregătesc de derby-ul acestei competiții. Ei vor disputa următorul meci împotriva echipei Iza Dragomirești, joia viitoare, de la ora 17:00. În urma tragerii la sorți ce a avut loc la începutul acestei luni,
VOLEI: Explorări a învins Bacăul cu 3-0
vineri , 14 apr 2017, ora 18:17       de Ionița Ilieș       Sport
Știința Explorări își menține locul în campionatul național de volei masculin. Băimărenii au câștigat cu 3-0 partida disputată împotriva echipei Știința Bacău. Victorie categorică obținută de Știința Explorări în fața Științei Bacău, la penultima apariție în fața propriilor suporteri din acest campionat. Băimărenii au fost superiori
HANDBAL FEMININ: CS Minaur a învins ACS Crișul Chișineu-Criș
miercuri , 5 apr 2017, ora 21:01       de Ionița Ilieș       Sport
Fetele de la Minaur au învins formația ACS Crișul Chișineu-Criș într-un meci pe care l-au dominat încă din primele minute de joc. Partida s-a încheiat cu scorul de 54-27 pentru CS Minaur. Dacă în primele minute de joc partida dintre CS Minaur și ACS Crișul Chișineu-Criș a fost caracterizată de egalitate, sportivele băimărene s-au pus pe treabă și
CAMPIONATUL NAȚIONAL: CSS Sighet a învins CSS Târgoviște cu 80-70
duminica , 2 apr 2017, ora 13:16       de Ionița Ilieș       Sport
Echipa de Under 16 a Clubului Sportiv Școlar Sighetu Marmației a disputat astăzi la Târgoviște un meci în cea de-a 11-a etapă a Campionatului național. Sighetenii au reușit să se impună la o diferență de 10 puncte, 80-70, împotriva gazdelor, CSS Târgoviște, făcând astfel încă un pas spre turneul final.
VOLEI MASCULIN: Știința Explorări a învins în deplasare cu 3-1 Universitatea Cluj
Știința Explorări încheie prima parte a turneului pentru locurile 7-12 cu o victorie de trei puncte, obținută în deplasare. Meciul de la Cluj Napoca a fost presărat cu multe răsturnări de scor, băimărenii reușind până la urmă să-și impună punctul de vedere, grație unui plus de valoare. Explorări ocupă în continuare locul 7 și va disputa
TENIS: Sorana Cîrstea, învinsă de Wozniacki, în turul al treilea la Miami (WTA)
duminica , 26 mar 2017, ora 12:57       de AGERPRES       Sport
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă de daneza Caroline Wozniacki, cu 6-4, 6-2, sâmbătă, în runda a treia a turneului WTA de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 6.993.450 dolari.
BASCHET: CSS Sighet a învins Steaua, într-o atmosferă electrizantă
luni , 20 mar 2017, ora 13:57       de Narcisa Chișiu       Sport
Meci important pentru baschetbaliștii sigheteni. Disputa împotriva celor de la Steaua București s-a soldat cu victoria maramureșenilor, într-o atmosefară incendiară, la sala de sport din cadrul campusului Liceului Tehnologic Forestier. CSS Sighet s-a întâlnit duminică într-un meci din etapa a IX-a din campionatul național Under 16 cu echipa Steaua. Așa
VOLEI: Știința Explorări, învinsă de Unirea Dej după un meci foarte disputat
luni , 13 feb 2017, ora 18:00       de Ionița Ilieș       Sport
Știința Explorări a pierdut la o diferență de un set meciul cu Unirea Dej, în cadrul etapei a 17-a a campionatului. Cele două vechi rivale s-au luptat cu toate forțele pentru a pune mâna pe cele trei puncte puse în joc. Primul set a început bine pentru băimăreni. S-au impus pe tot parcursul și au câștigat setul la două puncte distanță, 25-23. Setul
VOLEI: Știința Explorări, învinsă în prima manșă a semifinalelor Cupei României
miercuri , 25 ian 2017, ora 16:49       de Ionița Ilieș       Sport
Știința Explorări Baia Mare a început anul 2017 cu stângul. După ce la sfârșitul săptămânii trecute a pierdut meciul cu Steaua la diferență de un set, băimărenii au fost înfrânți din nou, de data aceasta de CSVM Zalău, în prima manșă din semifinalele Cupei României. Știința Explorări a pierdut cu 1-3 în fața zălăuanilor. Chiar dacă s-au