STIRI

FOTBAL: Băimărenii s-au întors învingători de la Mediaș
luni , 17 sep 2018, ora 15:36       de Mihaela Șutea       Sport
Minerul Baia Mare a căștigat meciul jucat în deplasare împotriva echipei Gaz Metan Mediaș 2 din cadrul Ligii a III a de fotbal. Băimărenii s-au impus cu scorul de 2-0 în partida disputată vineri. Marcatori au fost Ciprian Duruș și Valer Giurgiu. În urma acestei victorii echipa băimăreană a acumulat zece puncte. În etapa viitoare, a cincea Minerul va
FOTBAL: FC Sevilla a învins Malaga, scor 2-1, în campionatul Spaniei
FC Sevilla a invins Malaga, scor 2-1, in campionatul Spaniei BUCURESTI (MEDIAFAX) - Formatia FC Sevilla a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Malaga, intr-un meci din etapa a XX-a a campionatului Spaniei. Golurile invingatorilor au fost marcate de Gameiro, in minutele 40 si 42. Pentru Malaga a inscris Charles, in minutul 72.
Gazdele de la CSM Stiinţa Baia Mare vor primi replica celor de la Steaua Bucuresti, sâmbătă, pe stadionul Lascar Ghinet din Baia Mare
Sambata, in prima etapa din Play-Off-ul SuperLigii CEC Bank pe stadionul Lascar Ghinet din Baia Mare, gazdele de la CSM Stiinta vor primi replica celor de la Steaua Bucuresti. Duelul dintre cele doua mari rivale merita cu prisosinta apelativul de clasic al rugby-ului romanesc, Zimbrii si ros-albastrii disputand in ultimii zece ani, sase semifinale si trei finale
SIGHET: Aur, argint şi bronz la karate pentru sportivii maramureşeni
luni , 3 iun 2013, ora 14:31       de MaraMedia       Sport
Sportivii Maramuresului Istoric medaliati cu aur, argint si bronz. 'Cluburile kamiza do karate Sighet, antrenor Halici Sorin si Clubul Shitokai, Vadu Izei, antrenor Helici Silvia, au cucerit tot ce se putea la toate categoriile de virsta (-8 ani, + 18 ani) 49 medalii. Kamiza Do a participat cu 13 sportvi obtinind 23 medalii din care: 9 aur, 9 argint si 5 bronz. Clubul
Baia Mare: VOLEI - Istanbul Buyuksehir Belediyesi - Partizan Belgrad 3-1, in prima zi a Cupei Balcanice
sambata , 22 sep 2012, ora 00:53       de MaraMedia       Sport
Meciul din prima zi a Cupei Balcanice, gazduite de Baia Mare in acest weekend, a fost castigat pe merit de turcii de la Istanbul Buyuksehir Belediyesi, care alcatuiesc o formatie bine acoperita pe posturi, cu jucatori experimentati. Partizan are in acest moment o echipa tanara, care a reusit, cu putin noroc, sa smulga un set invingatorilor. Istanbul Buyuksehir
SIGHET: Cupa Arena la fotbal
marti , 1 noi 2011, ora 14:29       de Mirela Buftea       Comunitate
Duminica 30 octombrie pe terenul de sport al Grupului Scolar pentru Industrie Mica si Servicii Sighet s-a desfasurat prima editie a Cupei Arena la fotbal.