STIRI

ÎNOT: Locul I și II la Elite, cucerite de Ștefan Ioan Gherghel și Delia Ana Kovacs la Tarnița
luni , 30 iul 2018, ora 18:30       de MaraMedia       Sport
Școala Alergării alături de Gold Stars Baia Mare, argint la Triatlon Betfair Sports Challenge
ÎNOT: 12 medalii pentru sportivii de la Gold Stars Baia Mare la campionatul național
marti , 12 iun 2018, ora 16:15       de Oana Dulf       Sport
12 medalii au obținut înotătorii de la Gold Stars Baia Mare la campionatul național de la Târgoviște. Competiția a avut loc la sfârșitul săptămânii trecute. Patru înotători Masters ai Asociației Club Sportiv Gold Stars Baia Mare au participat la campionatul național dedicat acestor sportivi. Evenimentul a avut loc în perioada 9-10 iunie, la
ÎNOT: Nouă locuri I pentru Delia Ana Kovacs la Cupa DKMT
marti , 28 noi 2017, ora 12:09       de Oana Dulf       Sport
Nouă locuri I la tot atâtea probe a obținut înotătoarea maramureșeană Delia Ana Kovacs la Cupa DKMT desfășurată, la sfârșitul săptămânii trecute, la Timișoara. Pentru al patrulea an consecutiv Delia Kovacs urcă pe podium și primește cupa pentru ”Best performance woman”. La finalul săptămânii trecute, în Timișoara a avut loc un concurs de
ÎNOT: 13 medalii de aur pentru băimăreni la campionatele naționale
luni , 26 iun 2017, ora 16:04       de Oana Dulf       Sport
Peste 100 de înotători masters au participat la campionatele naţionale ale României destinate sportivilor trecuţi de 25 de ani masters. De la evenimentul desfăşurat weekendul trecut, la Bazinul olimpic din Târgovişte, sportivii Clubului Gold Stars Baia Mare au revenit acasă cu 15 medalii, dintre care 13 de aur. Delia Ana Kovacs a obţinut cinci medalii de
ÎNOT: Robert Glință, nou record național și locul 8 la 200 m spate, la Mondialele în bazin scurt
luni , 12 dec 2016, ora 12:06       de Agerpres       Sport
Înotătorul român Robert Glință a stabilit un nou record național în proba de 200 m spate în serii și s-a clasat pe locul 8 în finală, duminică, în ultima zi a Campionatelor Mondiale în bazin scurt (25 metri) de la Windsor (Canada). Glință a fost înregistrat în serii cu al optulea timp, 1 min 51 sec 92/100, nou record național. Vechea performanță
ÎNOT: Robert Glință s-a clasat pe locul 7 la Campionatele mondiale de înot de la Windsor
joi , 8 dec 2016, ora 18:56       de Oana Dulf       Sport
Robert Glință s-a clasat pe locul 7 la Campionatele mondiale de înot în bazin scurt de la Windsor, la proba de 100 metri spate. Sportivul antrenat de Adrian Gherghel a început foarte bine finala, iar după un timp de reacție de 0:58 a întors la jumătatea cursei în medalii. Robert Glință s-a aflat, la punctul de control de la 50 de metri, cu timpul de
ÎNOT: Băimărenii Delia Ana Kovacs și Remus David, cei mai buni la Cupa DKTM
miercuri , 30 noi 2016, ora 14:59       de Oana Dulf       Sport
Înotătorii masters ai clubului Gold Stars Baia Mare au reuşit să cucerească titlurile de cei mai buni înotători ai Cupei DKTM 2016. Competiţia s-a desfăşurat în Timişoara, iar 'best swimming woman', respectiv 'best swimming man' au fost băimărenii Delia Ana Kovacs, pentru al 3-lea an consecutiv, şi Remus David, pentru al 2-lea an consecutiv. La start
ÎNOT: Robert Glință a stabilit un nou record național la 200 m spate
luni , 7 noi 2016, ora 13:47       de Agerpres       Sport
Înotătorul român Robert Glință a stabilit în weekend un nou record național în proba de 200 m spate, cu timpul de 1 min 52 sec 28/100, la competiția internațională The North See Swim Meet, în Norvegia, potrivit site-ului Federației Naționale de Natație și Pentatlon Modern. În concursul desfășurat în bazin de 25 de metri, Glință a stabilit și un
ÎNOT: România, reprezentată de trei sportivi maramureșeni la Europenele din Croația
marti , 6 sep 2016, ora 17:02       de Oana Dulf       Sport
Trei sportivi ai clubului Gold Stars Baia Mare au participat, la finalul săptămânii trecute, la Campionatele europene de înot în ape deschise, în Croaţia. S-au întors acasă cu medalii, deşi competiţia a fost extrem de dificilă. Sâmbătă, la Porec, în Croaţia, s-au desfăşurat Campionatele europene de înot în ape deschise. România a fost
ÎNOT: Sportivii de la LPS Baia Mare vor să vină acasă cu medalii de la campionatul național de cadeți
sambata , 16 iul 2016, ora 05:30       de Oana Dulf       Sport
Înotătorii Liceului cu Program Sportiv Baia Mare speră să obțină cât mai multe medalii la campionatul naţional de cadeţi, care se desfăşoară până duminică la Oradea. La start s-au aliniat peste 400 de sportivi din întreaga ţară.