STIRI

TENIS: Simona Halep și Sorana Cîrstea, spectacol și victorii la Madrid
duminica , 6 mai 2018, ora 15:17       de magnanews.ro       Sport
Numărul 1 mondial, Simona Halep, a trecut fără probleme de rusoaica Ekaterina Makarova, campioană olimpică în 2016 la dublu feminin. Constănțeanca a jucat ca la ea acasă.
HALEP, ÎNAINTE DE FEDCUP: Vreau să câştig meciurile şi să câştigăm partida cu Elveţia. Când vor avea loc meciurile
luni , 16 apr 2018, ora 20:02       de MEDIAFAX       Sport
Simona Halep a declarat, luni seara, la Cluj, că vrea ca echipa naţională a României să câştige partida cu selecţionata Elveţiei din FedCup, afirmând că se simte bine şi că este în formă, după ce s-a antrenat în ultimele două săptămâni, transmite corespondentul MEDIAFAX.
SURPRIZĂ PENTRU HALEP: Anunţul neaşteptat făcut de antrenorul Serenei Williams
luni , 26 mar 2018, ora 12:08       de MEDIAFAX       Sport
Antrenorul Serenei Williams, Patrick Mouratoglou, susţine că Simona Halep va reuşi, în cele din urmă, să spargă blestemul celor trei finale pierdute de Grand Slam şi să obţină primul titlu.
PASĂ PROASTĂ: Simona Halep, învinsă la Indian Wells după cel mai slab meci al său din acest an
sambata , 17 mar 2018, ora 11:07       de maramedia.ro       Sport
Simona Halep, numărul unu mondial, a ratat calificarea în finala turneului WTA de la Indian Wells, după ce a fost învinsă în penultimul act de japoneza Naomi Osaka, în două seturi, cu 6-3, 6-0, notează agerpres.ro Halep a făcut cel mai slab meci al său din 2018 și a suferit a doua înfrângere din actualul sezon, pierzând după doar 64 de minute. În
PLOAIA A SCHIMBAT PROGRAMUL: Când joacă Simona Halep la Indian Wells
duminica , 11 mar 2018, ora 12:55       de MEDIAFAX       Sport
Simona Halep, favorita principală a turneului de la Indian Wells, se va duela pentru un loc în optimi cu Caroline Dolehide (SUA, 165 WTA),scrie prosport.ro.
INDIAN WELLS: Halep, singura româncă rămasă în cursa pentru trofeul de la simplu
duminica , 11 mar 2018, ora 11:41       de MEDIAFAX       Sport
Sorana Cîrstea (locul 35 WTA) a părăsit, sâmbătă noapte, întrecerea de la Indian Wells în turul al doilea, fiind învinsă de o Venus Williams cu foame de victorii, scor 6-3, 6-4, scrie prosport.ro.
TENIS: Simona Halep s-a retras de la Doha
Calificată în semifinalele turneului WTA Premier 5 de la Doha, Simona Halep a fost nevoită să se retragă din turneu din cauza unei accidentări la piciorul drept.
CAREU DE AȘI: După ziua îndrăgostiților vine ziua tenisului - patru românce în optimile turneului de la Doha
miercuri , 14 feb 2018, ora 23:03       de maramedia.ro       Sport
Toate cele patru românce prezente în turul doi din turneul de la Doha (Qatar) - Simona Halep, Monica Niculescu, Sorana Cîrstea și Mihaela Buzărnescu - s-au calificat în optimi. În această fază a competiției vor juca nu mai puțin de 9 dintre primele 10 favorite. Toate partidele se dispută joi, iar tabloul arată în felul următor: Caroline Wozniacki -
SURPRIZĂ LA DOHA: Monica Niculescu a învins-o pe Maria Şarapova
luni , 12 feb 2018, ora 21:03       de jurnalul.ro       Sport
Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu a reuşit o victorie superbă în faţa rusoaicei Maria Şarapova, cu 4-6, 6-4, 6-3, luni, în prima rundă a turneului WTA de la Doha (Qatar), dotat cu premii totale de 3,1 milioane dolari.
SPORT: Simona Halep cade pe locul 2 WTA
duminica , 28 ian 2018, ora 10:37       de Mediafax       Sport
Momente îngrijorătoare la Australian Open! Simona Halep a cerut intervenţia medicului şi a fizioterapeutului în al doilea set al finalei cu Caroline Wozniacki, după ce a acuzat câteva probleme. La scorul de 2-2 în al doilea set, numărul 1 mondial a ridicat racheta şi a cerut intervenţia fizioterapeutului. Totuşi, Simona a continuat game-ul, câştigând