STIRI

VOLEI: Explorări încheie sezonul cu o victorie
marti , 1 mai 2018, ora 10:38       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
Știința Explorări a terminat cu o victorie cel mai greu sezon din punct de vedere financiar din istoria clubului. Băieții antrenați de Marius Botea și Sorin Pop aveau nevoie de un singur punct pentru a-și asigura locul 8, dar și-au respectat blazonul și i-au învins pe clujeni în trei seturi. Băimărenii au avut emoții doar în setul 2, pe care și l-au
VOLEI: Meci de locul 8 pentru Știința Explorări
joi , 26 apr 2018, ora 13:39       de maramedia.ro       Sport
Știința Explorări încheie vineri campionatul cu un meci pe teren propriu, disputat în cadrul grupei pentru locurile 7-12. Adversara băimărenilor va fi Universitatea Cluj, jocul fiind programat la ora 18:00. Partida nu este lipsită de miză pentru băieții antrenați de Marius Botea și Sorin Pop, aceștia având nevoie de un punct pentru a termina sezonul pe
VOLEI: Victorie pentru Știința Explorări pe terenul vechii rivale
luni , 23 apr 2018, ora 12:58       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
La sfârșitul săptămânii trecute Știința Explorări a făcut ultima deplasare din acest sezon pentru a disputa etapa a 9-a, penultima, a fazei a II-a a campionatului diviziei A1 de volei masculin. Băimărenii și-au învins vechea rivală, Unirea Dej, în deplasare și sunt foarte aproape de a termina campionatul pe locul 8. Băimărenii au început
VOLEI: A patra victorie din acest sezon pentru Explorări contra Timișoarei, cu același scor
joi , 19 apr 2018, ora 15:46       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
Știința Explorări a învins pentru a patra oară în acest sezon formația CSU UV Timișoara, cu același scor, 3-0. Partida disputată miercuri, în etapa a 8-a a turneului pentru locurile 7-12, a început cu băimărenii la timonă. Aceștia au servit bine și au fost greu de depășit la blocaj, astfel că și-au adjudecat primul set fără emoții cu 25-11.
VOLEI: Știința Explorări, învinsă acasă de Dinamo
marti , 17 apr 2018, ora 15:29       de maramedia.ro       Sport
La sfârșitul săptămânii trecute în Baia Mare s-a disputat meciul dintre două vechi rivale în volei, Știința Explorări Baia Mare și Dinamo București. Cele două formații s-au întâlnit în etapa a 7-a a fazei a II-a a campionatului, iar meciul s-a încheiat cu victoria oaspeților. Știința Explorări a început meciul fără Vlad Negrean care s-a
VOLEI: Un nou meci acasă pentru Știința Explorări după o pauză de trei săptămâni
joi , 12 apr 2018, ora 13:32       de maramedia.ro       Sport
După o pauză de trei săptămâni, Știința Explorări va disputa sâmbătă un nou meci pe teren propriu. Adversara băimărenilor va fi Dinamo București, cele două formații urmând să se întâlnească în etapa a 7-a a fazei a II-a a campionatului. Meciul va începe la ora 18:00. Cele două formații s-au mai întâlnit de trei ori în acest campionat, de
VOLEI: Victorie la Cluj pentru Știința Explorări
marti , 27 mar 2018, ora 12:49       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
Știința Explorări a încheiat turul fazei a II-a a campionatului, turneul pentru locurile 7-12, cu o victorie. Băimărenii au învins în deplasare Universitatea Cluj, după un joc relativ echilibrat, în care au fost însă mai lucizi decât adversarii în finalurile de set. Clujenii au jucat bine în debutul partidei, rușind să se distanțeze la patru puncte
VOLEI: Tradiția duelurilor spectaculoase dintre Știința Explorări și Unirea Dej a fost respectată
joi , 22 mar 2018, ora 11:11       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
Tradiția duelurilor spectaculoase dintre Știința Explorări și Unirea Dej a fost respectată încă o dată. Meciul disputat miercuri, în cadrul etapei a 4-a a turneului pentru locurile 7-12, a stat din nou sub semnul echilibrului și a fost presărat cu multe faze de joc frumoase. Oaspeții au început tare meciul și au câștigat fără probleme primul set cu
VOLEI: Victorie clară pentru Știința Explorări în fața ultimei clasate, CSU UV Timișoara
luni , 19 mar 2018, ora 15:36       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
Victorie clară obținută de Știința Explorări în fața ultimei clasate, CSU UV Timișoara. Jocul a fost la discreția gazdelor, de la prima până la ultima minge, oaspeții nereușind să le pună probleme băimărenilor. Partida a debutat cu 7 puncte consecutive făcute de Explorări pe serviciul lui Ștefan Lupu. Aproape la fiecare fază mingea preluată
VOLEI: Explorări, învinsă de Dinamo
luni , 12 mar 2018, ora 13:26       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
În Divizia A1 de volei masculin, turneul pentru locurile 7-12, s-au disputat în weekend meciurile etapei a 2-a. În cadrul acestei runde, Știința Explorări a jucat în deplasare cu Dinamo București. Partida s-a încheiat cu victoria gazdelor. Dinamo a obținut o victorie de trei puncte în fața Științei Explorări, în etapa a doua a turneului pentru