Warning: fopen(/var/www/clients/client0/web2/web/logs/24-11-2017.log): failed to open stream: Permission denied in /var/www/clients/client0/web2/web/core/sys/Log.php on line 10
Maramedia | Rezultate cautare

STIRI

BASCHET: O nouă victorie, în deplasare, pentru CSM Sighet
vineri , 24 noi 2017, ora 15:01       de Ioana Popovici       Sport
Baschetbaliștii de la CSM Sighet au obținut victorie și în meciul de retur din campionat împotriva CSM U Oradea 2. CSM a reușit să se impună în deplasare cu 80-59. Meciul de joi a fost unul extrem de important pentru moralul sighetenilor, care au reușit să reia șirul victoriilor întrerupt doar de o singură înfrângere în acest campionat. Jucătorii
SPECIAL: Intenții pentru certificarea produselor tradiționale
vineri , 24 noi 2017, ora 13:52       de Oana Dulf       Economic
Echipa de implementare a proiectului FoodChains 4 Europe (Lanțuri alimentare în Europa), finanțat prin Programul Interreg Europe a participat, în perioada 15-17 noiembrie, la o serie de evenimente sub egida proiectului. A avut loc, astfel, seminarul de învățare interregională, întâlnirea echipei de proiect, precum și a Comitetului de coordonare a
HANDBAL: Vor o victorie în fața fanilor
miercuri , 22 noi 2017, ora 17:52       de Ioana Popovici       Sport
Echipa de handbal masculin CS Minaur Baia Mare va juca în fața propriilor suporteri, mâine, începând cu ora 18:15 impotriva echipei CSM București, în etapa a 12-a din campionat. Meciul din Liga Zimbrilor se va desfășura la Sala Sporturilor 'Lascăr Pană'. Biletul de acces la meci poate fi achiziționat de la sediul Clubului Sportiv Minaur, în intervalul
VOLEI: Știința Explorări, învinsă iar de Dinamo
marti , 21 noi 2017, ora 16:40       de Ioana Popovici       Sport
Voleibaliștii băimăreni râmân tot cu șapte puncte după etapa a 9-aa campionatului diviziei A1. Știința Explorări a pierdut în deplasare în fața echipei Dinamo București, cu scorul de 1-3. Elevii antrenați de Marius Botea și Sorin Pop se întorc acasă cu un singur set câștigat, în urma unui meci în care bucureștenii și-au păstrat calmul în
DOLIU ÎN FOTBAL: A murit un fost jucător al echipelor Steaua, FC Argeş şi FC Inter
Unul dintre componenții echipei care a adus atât de multe bucurii suporterilor sibieni în anii '90, când îmbrăca tricoul echipei FC Inter, Viorel Jurcă, a încetat din viață. În vârstă de 60 de ani, Jurcă s-a stins în urma unui infarct, în această dimineață. Viorel Jurcă a jucat pentru FC Inter între anii 1988 și 1992. Înainte, el a mai trecut
BASCHET: Înfrângere pentru CSM Sighet în meciul cu CSM Mediaș
sambata , 18 noi 2017, ora 15:37       de Maramedia       Sport
Echipa de baschet CSM Sighet a jucat al 4-lea meci din campionat. Astăzi de la ora 13.00, CSM a jucat pe teren propriu, în sala Liceului Tehnologic Forestier, împotriva echipei CSM Mediaș. Meciul a fost unul tensionat iar după cele 4 reprize ale partidei, scorul a fost egal, 80-80. A urmat o repriză de 5 minute de prelungiri unde oaspeții s-au impus iar scorul
LA DATORIE: Jandarmii maramureşeni asigură ordinea publică la competiţii sportive
vineri , 17 noi 2017, ora 11:24       de Maramedia       Social
Sâmbătă, 18 noiembrie, între orele 14:00-16:00, efectivele de jandarmi vor asigura ordinea şi siguranţa publică, în zona stadionului din Comuna Recea, cu ocazia desfăşurării meciului de fotbal dintre echipele A.C.S. Fotbal Comuna Recea – Viitorul Ghimbav, meci din cadrul Ligii a III-a şi la Sala Sporturilor „Lascăr Pană” din Baia Mare, unde
VOLEI: Explorări o înfruntă pe Dinamo, într-un meci care odinioară era un derby de tradiție
joi , 16 noi 2017, ora 15:37       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
Știința Explorări și Dinamo București se întâlnesc vineri în prologul etapei a 9-a a campionatului. Întâlnirea dintre cele două formații reprezintă un derby de tradiție pentru voleiul românesc. De-a lungul timpului cele două echipe s-au duelat, cel mai adesea, pentru primele locuri ale clasamentului, însă în acest sezon situația este diferită.
BASCHET: CSM speră la încă o victorie
miercuri , 15 noi 2017, ora 18:00       de Ioana Popovici       Sport
Echipa de baschet CSM Sighet se pregătește pentru al 4-lea meci din campionat. Sâmbătă, de la ora 13.00, CSM va juca pe teren propriu,în sala Liceului Tehnologic Forestier,împotriva echipei CSM Mediaș. Suporterii sigheteni sunt așteptați în număr cât mai mare la meci. Jucătorii antrenați de Emil Kosztelnik și Alin Pop fac pregătiri intense în
VOLEI: Eșec în deplasare pentru Explorări
marti , 14 noi 2017, ora 17:49       de Ioana Popovici       Sport
Știința Explorări Baia Mare a pierdut, cu scorul 0-3, în deplasare, în fața echipei LMV Tricolorul Ploiești. Meciul s-a jucat în cadrul etapei a 7-a a campionatului diviziei A1 de volei masculin. Băimărenii au reușit să mențină jocul echilibrat în primul set, pierzând la o diferență de doar un punct în fața gazdelor. Echipa LMV Tricolorul