STIRI

INTERZIS LA CUPA MONDIALĂ: Gimnastul Marian Drăgulescu ar putea avea probleme mari de sănătate
luni , 28 mai 2018, ora 16:07       de MEDIAFAX       Sport
Vicecampion olimpic şi octuplu campion mondial, Marian Drăgulescu (38 de ani) a primit o lovitură direct în moalele capului.
REMEMBER: Ce s-a întâmplat important într-o zi de 14 mai
luni , 14 mai 2018, ora 09:03       de Maramedia       Agenda Ta
14 mai este a 134-a zi a calendarului gregorian. Cuprins 1 Evenimente 2 Nașteri 3 Decese 4 Sărbători Evenimente 1643: Ludovic al XIV-lea devine rege al Franței. Regența a fost asigurată de mama acestuia, Ana de Austria. 964: Papa Ioan al XII-lea este ucis. Potrivit tradiției, el a fost ucis de către soțul unei amante. 1610: Henric al IV-lea al
VOLEI: Știința Explorări, învinsă acasă de Dinamo
marti , 17 apr 2018, ora 15:29       de maramedia.ro       Sport
La sfârșitul săptămânii trecute în Baia Mare s-a disputat meciul dintre două vechi rivale în volei, Știința Explorări Baia Mare și Dinamo București. Cele două formații s-au întâlnit în etapa a 7-a a fazei a II-a a campionatului, iar meciul s-a încheiat cu victoria oaspeților. Știința Explorări a început meciul fără Vlad Negrean care s-a
RUGBY: Etapă cu CSM Știința pe bancă
vineri , 13 apr 2018, ora 14:30       de maramedia.ro       Sport
La final de săptămână sunt programate meciurile celei de-a treia etape din returul SuperLigii de rugby. Etapa cu numărul 10 a fost deschisă astăzi de jocul dintre Timișoara Saracens, deținătoarea trofeului, și revelația acestei stagiuni, CSM București. Sâmbătă, începând cu ora 11.00, pe terenul din Parcul Sportiv dr. ”Iuliu Hațieganu”,
VOLEI: Un nou meci acasă pentru Știința Explorări după o pauză de trei săptămâni
joi , 12 apr 2018, ora 13:32       de maramedia.ro       Sport
După o pauză de trei săptămâni, Știința Explorări va disputa sâmbătă un nou meci pe teren propriu. Adversara băimărenilor va fi Dinamo București, cele două formații urmând să se întâlnească în etapa a 7-a a fazei a II-a a campionatului. Meciul va începe la ora 18:00. Cele două formații s-au mai întâlnit de trei ori în acest campionat, de
MECI: România - Suedia 1-0. Rotariu aduce a doua victorie din 2018 pentru ”tricolori”
marti , 27 mar 2018, ora 23:28       de Digi24.ro       Sport
Minutul 90+3: Fluier final Minutul 90: De la margine sunt arătate trei minute adiționale. Minutul 87: Sebastian Larsson îi ia locul lui Fransson. Minutul 87: Intră și Dennis Man în locul lui Nicușor Stanciu. Minutul 87: Intră Berg în locul lui Guidetti. Minutul 86: Săpunaru are un schimb dur de replici cu Guidetti. La un pas de încăierare,
DUMITRU DRAGOMIR: Dacă Hagi făcea Academia cu doi sau trei ani înainte, acum eram la Cupa Mondială
luni , 26 mar 2018, ora 14:57       de MEDIAFAX       Sport
Fostul preşedinte al LPF, Dumitru Dragomir, s-a declarat mulţumit de evoluţia României în amicalul cu Israel, spunând că l-a impresionat Mitriţă. Dragomir a mai spus că dacă Hagi ar fi pus bazele Academiei mai devreme, naţionala s-ar fi calificat la turneul final din Rusia.
VOLEI: Cu cine joacă echipele maramureșene în etapa a treia din turneul pentru locurile 7-12
joi , 15 mar 2018, ora 12:11       de sursa: stiintaexplorari.ro       Sport
Știința Explorări va întâlni pe teren propriu echipa CVSU UV Timișoara, în cadrul etapei a 3-a din turneul pentru locurile 7-12. Partida se va disputa sâmbătă, de la ora 18:00. În meciurile directe jucate în sezonul regulat, băimărenii s-au impus atât în deplasare, cât și pe teren propriu, cu același scor, 3-0. În cadrul etapei a 3-a din
REMEMBER: Ce s-a întâmplat important într-o zi de 15 martie
joi , 15 mar 2018, ora 09:04       de Maramedia       Agenda Ta
15 martie este a 74-a zi a calendarului gregorian. Cuprins 1 Evenimente 2 Nașteri 3 Decese 4 Sărbători 5 Note Evenimente 44 î.Hr.: Asasinarea împăratului roman Iuliu Cezar. 1922: Fuad I devine rege al Egiptului. 44 î.Hr.: Împăratul Roman Iuliu Cezar este asasinat de Marcus Brutus, Decimus Brutus și alți câțiva senatori romani. 933:
FOTBAL: Doi băimăreni au fost convocați la naționala U 16 pentru o dublă cu Italia
miercuri , 14 mar 2018, ora 13:20       de maramedia.ro       Sport
Reprezentativa Under 16 a României, formată din jucători născuți începînd cu 1 ianuarie 2002, va disputa o dublă amicală cu selecționata Under 15 a Italiei la Centrul Național de Fotbal Buftea. În lotul de 23 de jucători convocat de selecţionerul Daniel Mogoşanu se numără şi doi componenţi ai FC Kiss Baia Mare. Cei 2 băimăreni care au fost