STIRI

REMEMBER: Ce s-a întâmplat important într-o zi de 17 iulie
marti , 17 iul 2018, ora 08:57       de Maramedia       Agenda Ta
17 iulie este a 198-a zi a calendarului gregorian și a 199-a zi în anii bisecți. Cuprins 1 Evenimente 2 Nașteri 3 Decese 4 Sărbători 5 Note Evenimente 1976: La Jocurilor Olimpice de la Montreal Nadia Comăneci a obținut șapte note de 10.00, prima dată în istoria gimnasticii când se acordă această notă. 1402: În China, împăratul Yongle
TENIS: Novak Djokovic, campion la Wimbledon 2018. Sârbul a câştigat al 13-lea titlu de Mare Şlem al carierei, după o finală dominată net
duminica , 15 iul 2018, ora 22:46       de MEDIAFAX       Sport
Sârbul Novak Djokovic, locul 21 ATP, a câştigat, duminică, turneul de Mare Şlem de la Wimbledon, după ce l-a învins pe sud-africanul Kevin Anderson, locul 8 ATP, scor 6-2, 6-2, 7-6.
CAMPIONATUL MONDIAL: Argentinianul Nestor Pitana va arbitra finala Franța - Croația
vineri , 13 iul 2018, ora 17:30       de Agerpres       Sport
Argentinianul Nestor Pitana a fost desemnat arbitrul finalei Cupei Mondiale 2018, în care se vor înfrunta selecţionatele Franţei şi Croaţiei, duminică seara, pe stadionul Lujniki din Moscova, a anunţat Federaţia internaţională de fotbal (FIFA). Pitana (43 ani), care a condus şi partida de deschidere a CM 2018, dintre Rusia şi Arabia Saudită (5-0), va
CUPA MONDIALĂ: Uruguay-Franța și Brazilia-Belgia, în sferturile de finală
vineri , 6 iul 2018, ora 16:30       de Maramedia       Sport
Cavani poate fi surpriza pregătită Franței de Oscar Tabarez pentru confruntarea din sferturi. Accidentat în meciul cu Portugalia, El Matador s-a refăcut și a participat la ultimul antrenament al 'celeștilor'. Uruguay-Franța este în exclusivitate la TVR 1 și TVR HD de la ora 17.00. Brazilia caută al șaselea titlu suprem, în timp ce Belgia este calificată
CAMPIONATUL MONDIAL: Astăzi se joacă ultimele două partide din “optimi”
marti , 3 iul 2018, ora 16:50       de Stirile TVR       Sport
Astăzi se încheie etapa optimilor de finală de la Campionatul Mondial din Rusia, cu două meciuri transmise în exclusivitate de TVR 1 şi TVR HD. De la 17.00, Suedia întâlneşte Elveţia, iar de la ora 21.00, Anglia şi Columbia se duelează pentru un loc în sferturile de finală. Suedia – Elveţia, ora 17.00, TVR 1 şi TVR HD Duel european la Sankt
SPORT: Ţările care vor organiza Cupa Mondială de Fotbal din 2026
joi , 14 iun 2018, ora 12:23       de Mediafax       Sport
Cu o zi înainte de startul Campionatului Mondial din Rusia, când ţara gazdă va debuta împotriva reprezentativei Arabiei Saudite, s-a aflat cine va organiza Mondialul din 2026. Statele Unite, Canada şi Mexic vor organiza împreuna turneul final din 2026, după ce reprezentanţii nord-americani au câştigat la congresul FIFA cu 134 de voturi din cele 199. Maroc
REMEMBER: Ce s-a întâmplat important într-o zi de 13 iunie
miercuri , 13 iun 2018, ora 08:48       de Maramedia       Agenda Ta
13 iunie este a 164-a zi a calendarului gregorian și ziua a 165-a în anii bisecți. iunie L Ma Mi J V S D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 2018 Cuprins 1 Evenimente 2 Nașteri 3 Decese 4 Sărbători Evenimente 1456: A fost menționat pentru prima dată în documentele din Moldova „slugerul'
JANDARMII, LA DATORIE ÎN MINIVACANȚA DE 1 IUNIE: Vezi unde vor acționa
joi , 31 mai 2018, ora 12:15       de MaraMedia       Agenda Ta
În perioada 31 mai-4 iunie, se vor desfăşura mai multe evenimente în spaţiul public iar jandarmii maramureşeni sunt pregătiţi să asigure ordinea publică, să prevină şi să combată fenomenul contravenţional şi infracţional.
LIGA A IV-A: AJF a decis să opereze modificări în ceea ce privește finalul de campionat
vineri , 18 mai 2018, ora 23:22       de MARAMEDIA       Sport
Asociația Județeană de Fotbal a decis să opereze modificări în ceea ce privește finalul de campionat al Ligii a patra, atât la Seria Nord, cât și la Sud. Totodată, modificări au survenit și în meciurile din Cupa României, faza pe județ.
TRIST: România ratează Cupa Mondială de rugby. Plus amendă de 100.000 lire sterline, care poate însemna falimentul
marti , 15 mai 2018, ora 22:00       de prosport.ro       Stiri
Naţionala de rugby a României a fost descalificată la Cupa Mondială din 2019 din Japonia, pentru că a folosit un jucător neeligibil, Sione Fakaosilea originar din Tonga, în opt partide din preliminarii. Pentru fiecare meci în care a jucat, prima reprezentativă a primit o penalizare de cinci puncte, a anunţat IRB (International Rugby Board) România a fost