STIRI

SPORTIVI DE PODIUM: 9 medalii pentru Gold Stars la campionatele europene
marti , 11 sep 2018, ora 18:29       de Oana Dulf       Reportajul zilei
Cu 9 medalii - 7 de aur și 2 de argint - s-au întors acasă înotătorii clubului Gold Stars Baia Mare de la Campionatele Europene de Înot Masters. Competiția s-a desfășurat săptămâna trecută, la Kranj, în Slovenia. Echipa Gold Stars Baia Mare a fost reprezentată de șase sportivi: Delia Ana Kovacs, Luminița Silvia Pop, Ana Michaela Coman, Ligia
COMPETIȚIE DE GALĂ: Băimăreni la World Rugby U 20 Trophy
miercuri , 22 aug 2018, ora 12:08       de sursa: rugbybaiamare.ro       Sport
Din 28 august, Stadionul Național Arcul de Triumf din capitală va găzdui meciurile din World Rugby Trophy, a doua competiție valorică de pe glob rezervată categoriei de vârstă Under 20 de ani, competiție la care vor participa și sportivi băimăreni. Danie de Villiers, sud-africanul de 46 de ani de la timona naționalei de rugby a României s-a decis
TENIS: Cupa Ghinda, la a doua ediție
marti , 14 aug 2018, ora 16:25       de Dana Berci       Sport
Clubul de tenis din Sighetu Marmației a avut o activitate bogată în ultima vreme. Recent tenismenii sighetenii au participat la cea de-a doua ediție a Cupei ”Memorialul Ghinda Eugen”. Competiția sportivă s-a bucurat de o participare numeroasă. Competiția a fost arbitrată de Zoltan Csilik și Gheorghe Seleși. ”Pentru cei care nu cunosc, am vrut să
ȘAH: Un jandarm maramureșean, pe locul 1 la competiția MAI
marti , 31 iul 2018, ora 16:35       de maramedia.ro       Sport
În perioada 22-28 iulie, Complexul Excelsior din Braşov a găzduit finala pe Ministerul Afacerilor Interne la şah. Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Maramureş, a fost reprezentat de către căpitanul Zaharia Văsuţ, care a obţinut locul I. După nouă runde de joc aprig disputate de jandarmi, poliţişti, poliţişti de frontieră şi pompieri, competiţia
CONVOCAȚI: Doi sportivi de la CSM Știința la Campionatul European Universitar de Rugby 7
marti , 24 iul 2018, ora 16:00       de Dana Berci       Sport
În intervalul 25-27 iulie, Coimbra va găzdui Campionatul European Universitar de Rugby 7, ediția 2018. La această competiție au fost convocați și 2 sportivi de la CSM Știința Baia Mare. Din lotul Universității Ecologice București fac parte un număr de 12 jucători, 3 provenind de la Centrul Național Olimpic pentru Tineret, câte 2 de la CSM.Știința
TENIS: În Sighet a avut loc Cupa Maramureșului
vineri , 13 iul 2018, ora 13:26       de Dana Berci       Sport
Recent în Sighetu Marmației a avut loc Cupa Maramureșului la tenis. Competiția s-a desfășurat pe parcursul mai multor zile și au participat un număr mare de tenismeni. Sportivii au fost repartizați pe mai multe categorii de vârstă începând de la copii și junior și până la seniori. Arbitrul principal a fost profesorul Zoltan Csilik iar organizatorul
BAIA MARE: Competiția de beach soccer revine pe plaja de la munte
miercuri , 11 iul 2018, ora 16:24       de MaraMedia       Sport
Aflată la al doilea an, competiția de beach soccer revine pe plaja de la munte, în cadrul evenimentului sportiv Baia Mare Beach Handball. Iubitorii fotbalului sunt pregătiți să ia cu asalt Centrul Vechi pentru a oferi băimărenilor un spectacol pe cinste.
PENTRU TINERET: Luna iulie, dedicată activităților pentru tineri
miercuri , 4 iul 2018, ora 18:17       de MaraMedia       Agenda Ta
Programul Baia Mare – Capitala Tineretului din România aduce în luna iulie 2018 oportunități atractive pentru tineri, astfel încât aceștia să fie activi și determinați să se implice în comunitate.
HAI LA SPORT! Începe Festivalul Handbalului Juvenil
miercuri , 27 iun 2018, ora 21:44       de Oana Dulf       Sport
Ediția a XIV-a a Festivalului Handbalului Juvenil debutează vineri, 29 iunie, în municipiul Baia Mare. Partenerii acestei competiții sportive sunt eXtrem Baia Mare, FRH si DJST Maramureș. Participanții celei de-a XIV-a ediții sunt CSS Călărași, CSS ADEP Satu Mare, CS 2003 Aleșd, CS Atletik Satu Mare, CS Transilvania Cluj Napoca, LPS Satu Mare, CS Alpha
FOTBAL FEMININ: Venus, campioana Maramureșului
vineri , 22 iun 2018, ora 22:42       de MaraMedia       Sport
S-a încheiat a doua ediție a Campionatului Județean de fotbal feminin. AS Venus Maramureș a câștigat locul I, terminând competiția neînvinsă. A doua ediție a Campionatului Județean de fotbal feminin, competiție organizată de Asociația Județeană de Fotbal Maramureș, s-a terminat. Cu victorii în linie, 26 de goluri înscrise și doar două primite,