STIRI

LOTERIA BONURILOR FISCALE: Bonurile de 146 de lei, emise în 23 iulie 2018, sunt câştigătoare
duminica , 19 aug 2018, ora 22:22       de MEDIAFAX       Economic
LOTERIA BONURILOR FISCALE. La extragerea Loteriei Bonurilor Fiscale de duminică, 19 august, au ieşit din urne numerele 23 reprezentând ziua de emitere (23 iulie 2018) şi 146 reprezentând valoarea bonurilor câştigătoare - între 146 şi 146,99 lei.
TENIS: Sorana Cirstea a invins-o pe Monica Niculescu in primul tur la Rogers Cup
Sorana Cirstea s-a calificat, marti seara, in turul doi al turneului Rogers Cup de la Montreal, Canada.
LOTO: S-a câştigat marele premiu la Loto 6/49, în valoare de peste două milioane de euro
vineri , 20 iul 2018, ora 11:27       de Mediafax       Economic
LOTO: Loteria Română anunţă, joi seară, că a fost câştigat marele premiu la Loto 6/49, în valoare de peste două milioane de euro, biletul norocos fiind jucat la o agentie din Topliţa, judeţul Harghita. „La tragerea Loto 6/49 de astăzi (joi-n.r.), 19 iulie, s-a câştigat premiul de categoria I la Loto 6/49, în valoare de 9.720.865,12 lei (peste 2
CM 2018: Franța este noua campioană mondială la fotbal
luni , 16 iul 2018, ora 19:31       de MaraMedia       Sport
Franța este noua campioană mondială la fotbal, în urma finalei câștigate ieri în fața Croației, cu 4-2. Jucătorul turneului final din Rusia a fost desemnat croatul Luka Modrici, component al lui Real Madrid.
TENIS: Novak Djokovic, campion la Wimbledon 2018. Sârbul a câştigat al 13-lea titlu de Mare Şlem al carierei, după o finală dominată net
duminica , 15 iul 2018, ora 22:46       de MEDIAFAX       Sport
Sârbul Novak Djokovic, locul 21 ATP, a câştigat, duminică, turneul de Mare Şlem de la Wimbledon, după ce l-a învins pe sud-africanul Kevin Anderson, locul 8 ATP, scor 6-2, 6-2, 7-6.
SUPERCUPA ROMÂNIEI 2018: CFR Cluj a câştigat a treia Supercupă din istorie. Edi Iordănescu, primul trofeu în calitate de antrenor
duminica , 15 iul 2018, ora 14:07       de MEDIAFAX       Sport
Supercupa României 2018. Edi Iordănescu cucereşte primul trofeu în calitate de antrenor, iar CFR Cluj este noua Supercampioană a României. Clujenii au învins Universitatea Craiova cu 1-0.
LISTA COMPLETĂ: Game of Thrones a primit cele mai multe nominalizări la premiile Emmy
vineri , 13 iul 2018, ora 18:30       de ziare.com       Agenda Ta
Saga fantastica-medievala Game of Thrones a primit joi cele mai multe nominalizari - 22 -, printre care si la categoria cel mai bun serial dramatic, pentru editia din 2018 a premiilor Emmy, cele mai importante distinctii atribuite in industria de televiziune americana. Serialul vedeta al canalului HBO, premiat deja de 38 de ori de-a lungul celor sase sezoane, dar
LOTERIA BONURILOR FISCALE: Valoarea bonurilor câştigătoare la extragerea de duminică, 17 iunie
luni , 18 iun 2018, ora 11:24       de Mediafax       Social
La extragerea Loteriei Bonurilor Fiscale de duminică, 17 iunie, au ieşit din urne numerele 5, reprezentând ziua de emitere (5 mai 2018), şi 183, reprezentând valoarea bonurilor câştigătoare - între 183 şi 183,99 lei. Duminică, 17 iunie, a avut loc o nouă extragere a Loteriei Bonurilor Fiscale - pentru tichetele emise în perioada 1-31 mai 2018 - în urma
TRADUCERE: Prim-ministrul israelian Benjamin Netanyahu către câştigătoarea Eurovision "eşti o adevarată vacă"
marti , 15 mai 2018, ora 21:08       de MaraMedia       Agenda Ta
Victoria cântăreţei Netta Bazilai la Eurovision 2018 reprezintă un motiv de mândrie naţională în Israel, aşa că prim-ministrul Benjamin Netanyahu a fost printre primii care au felicitat-o pe câştigătoare. Însă, o greşeală tehnologică a transformat cuvintele frumoase într-o jignire grosolană, potrivit Metro. La câteva minute după desemnarea
LOTO 6 DIN 49, LOTO 5 DIN 40, JOKER ŞI NOROC: Numerele câştigătoare de duminică, 13 mai
luni , 14 mai 2018, ora 11:08       de Mediafax       Social
Duminică, 13 mai, au loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc, dupa ce la tragerile loto de joi, 10 mai, Loteria Romana a acordat 21.009 de castiguri in valoare totala de 793.755,25 lei. La categoria I a jocului Joker, se inregistreaza cel mai mare report din istoria acestui joc: peste 19,77 milioane lei (peste 4,26 milioane de