STIRI

BOX: Floyd Mayweather a facut anuntul mult asteptat. Cand va avea loc revansa celebrei partide cu Manny Pacquiao
Manny Pacquiao si Floyd Mayweather se vor intalni din nou pe ringul de box, la 3 ani dupa singura lor confruntare directa, denumita de multi atunci drept meciul secolului in boxul mondial.
FORMULA 1: Lewis Hamilton a câştigat calificările Marelui Premiu din Singapore
sambata , 15 sep 2018, ora 19:31       de MEDIAFAX       Sport
Lewis Hamilton va pleca din pole-position în Marele Premiu al statului Singapore, după ce a fost la un pas să fie eliminat din prima sesiune de calificări. Va fi al 79 pole pentru pilotul Mercedes.
UIMITOR : Povestea românului care a câştigat de 14 ori marele premiu la loto
marti , 4 sep 2018, ora 22:36       de businessmagazin       Social
Şansele unei persoane de a câştiga la loto sunt de una la 14 milioane. Matematicianul Stefan Mandel nu a găsit formula pentru a învinge statistica dar cesta a câştigat de 14 ori marele premiu, încasând peste 30 de milioane de dolari. Stefan Mandel s-a născut în România şi trăieşte acum în Australia, fiind de profesie matematician. El a creat o
SCANDALUL GREȘELILOR DIN MANUALE : Directoarea Editurii Pedagogice va fi chemata la audieri in Parlament
marti , 4 sep 2018, ora 19:30       de ziare.com       Cultura
Comisia de invatamant a Camerei Deputatilor a hotarat marti ca pe 12 septembrie sa fie invitata la audieri in cadrul Comisiei directorul Editurii Pedagogice, Maria Mihaela Nistor. Audierea are loc pe tema greselilor din noile manuale scolar, a anuntat deputatul PMP, Robert Turcescu.
ÎNGRIJORĂTOR: Panică printre părinţi după ce o cameră a fost descoperită într-un ursuleţ de pluş câştigat de un copil la un târg. Ce era, de fapt, jucăria
marti , 28 aug 2018, ora 10:26       de Mediafax       Social
O cameră a fost descoperită ascunsă într-un animal de pluş oferit ca premiu unui copil la un târg din statul american Pennsylvania. Potrivit poliţiei din oraşul Lebanon, o femeie s-a întors acasă de la Wilson County Fair şi a descoperit, în ursuleţul de pluş primit de fetiţa ei, ceea ce părea a fi o cameră, potrivit postului de televiziune local Kron
LOTERIA BONURILOR FISCALE: Bonurile de 146 de lei, emise în 23 iulie 2018, sunt câştigătoare
duminica , 19 aug 2018, ora 22:22       de MEDIAFAX       Economic
LOTERIA BONURILOR FISCALE. La extragerea Loteriei Bonurilor Fiscale de duminică, 19 august, au ieşit din urne numerele 23 reprezentând ziua de emitere (23 iulie 2018) şi 146 reprezentând valoarea bonurilor câştigătoare - între 146 şi 146,99 lei.
TENIS: Sorana Cirstea a invins-o pe Monica Niculescu in primul tur la Rogers Cup
Sorana Cirstea s-a calificat, marti seara, in turul doi al turneului Rogers Cup de la Montreal, Canada.
LOTO: S-a câştigat marele premiu la Loto 6/49, în valoare de peste două milioane de euro
vineri , 20 iul 2018, ora 11:27       de Mediafax       Economic
LOTO: Loteria Română anunţă, joi seară, că a fost câştigat marele premiu la Loto 6/49, în valoare de peste două milioane de euro, biletul norocos fiind jucat la o agentie din Topliţa, judeţul Harghita. „La tragerea Loto 6/49 de astăzi (joi-n.r.), 19 iulie, s-a câştigat premiul de categoria I la Loto 6/49, în valoare de 9.720.865,12 lei (peste 2
CM 2018: Franța este noua campioană mondială la fotbal
luni , 16 iul 2018, ora 19:31       de MaraMedia       Sport
Franța este noua campioană mondială la fotbal, în urma finalei câștigate ieri în fața Croației, cu 4-2. Jucătorul turneului final din Rusia a fost desemnat croatul Luka Modrici, component al lui Real Madrid.
TENIS: Novak Djokovic, campion la Wimbledon 2018. Sârbul a câştigat al 13-lea titlu de Mare Şlem al carierei, după o finală dominată net
duminica , 15 iul 2018, ora 22:46       de MEDIAFAX       Sport
Sârbul Novak Djokovic, locul 21 ATP, a câştigat, duminică, turneul de Mare Şlem de la Wimbledon, după ce l-a învins pe sud-africanul Kevin Anderson, locul 8 ATP, scor 6-2, 6-2, 7-6.