LOTO 6 DIN 49: Numerele câștigătoare extrase duminică
duminica , 16 sep 2018, ora 21:09       de stirileprotv.ro       Comunitate
LOTO 6 din 49, 16 septembrie 2018. Duminică au avut loc noi extrageri la LOTO 6/49, Joker, LOTO 5/40, Noroc, Super Noroc și Noroc Plus.
VOLEI: Știința Explorări și-a câștigat cupa
joi , 13 sep 2018, ora 14:17       de Mihaela Șutea       Sport
Știința Explorări a învins în ultima partidă a competiției care îi poartă numele, Cupa Știința Explorări, organizată la finalul săptămânii trecute, formația maghiară Kecskemet cu 3-1. Băimărenii și-au adjudecat astfel trofeul. Cu această ocazie au debutat pentru Știința Explorări jucătorii achiziționați în această vară: Dragoș
HANDBAL: Minaur a câștigat trofeul Memorialului ”Lascăr Pană”
luni , 13 aug 2018, ora 16:00       de Oana Dulf       Sport
Vești bune vin și din handbalul masculin. Minaur Baia Mare a câștigat prima ediție a Memorialului ”Lascăr Pană”. După ce în prima zi a Memorialului „Lascăr Pană” Minaur Baia Mare a câștigat partida împotriva celor de la Potaissa Turda, sâmbătă, Minaur a repetat performanța și în fața echipei CSU Suceava învingând 42-30 (22-16). Meciul
ROMÂN DE NOTA 10: Un copil care a învățat informatică singur a câștigat argintul la olimpiada internațională
sambata , 21 iul 2018, ora 09:15       de sursa: digi24.ro       Stiri
Are 14 ani şi a primit titlul de cetăţean de onoare al comunei Radovanu din judeţul Călăraşi. Este printre puţinii copii care se pot lauda cu o astfel de performanţă! Alexandru Tălnaci a câştigat medalia de argint la olimpiada internaţională de informatică, materie pe care a învăţat-o singur, fără profesor, şi, în plus, a inventat două
HALEP LA SUPERLATIV: Simona a câștigat primul titlu de Grand Slam, după o finală încântătoare la Roland Garros
sambata , 9 iun 2018, ora 19:13       de maramedia.ro       Sport
Simona Halep a câștigat primul turneu de Grand Slam din cariera sa, la Roland Garros, învingând-o pe americanca Sloane Stephens - scor 3-6, 6-4, 6-1. Se întâmplă la 40 de ani după ce o altă româncă, Virginia Ruzici, a câștigat turneul de la Paris. Numărul 1 mondial în clasamentul WTA, Simona Halep a făcut un meci de excepție, lăsând-o adesea pe
Emil Rengle a câștigat finala "Românii Au Talent".Tânărul a obținut și Premiul de Originalitate
sambata , 2 iun 2018, ora 00:52       de Stirileprotv       Eveniment
Emil Rengle a câștigat a opta ediție ROMÂNII AU TALENT. Pe lângă titlu, a primit și marele premiu în valoare de 120.000 de euro. Pentru prima dată în istoria acestui concurs, trofeul a fost câștigat de un număr de dans. De asemenea, Premiul de Originalitate, în valoare de 10.000 de euro, a fost câștigat tot de Emil Rengle. Tânărul a ridicat
LOTO: Numerele câștigătoare la extragerea de duminică, 22 aprilie 2018
După ce de două duminici se câștigă premiul la categoria I de la Loto 6/49, interesul cel mai mare al tragerilor loto continuă să fie la Joker, unde se înregistrează cel mai mare report din istoria acestui joc - peste 4,2 milioane de euro. Duminică, 22 aprilie, au avut loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 și Super Noroc. Numerele
LOTERIA BONURILOR FISCALE, DE PAŞTI: Care sunt bonurile câștigătoare
Ministerul Finanţelor Publice a organizat duminică Loteria Bonurilor Fiscale, extragerea specială de Paște. În urma extragerii, bonurile în valoare de 303 lei, emise pe data de 1 februarie, sunt câștigătoare.
HANDBAL: Minaur a câștigat turneul internațional "Baia Mare Winter Cup"
luni , 15 ian 2018, ora 15:03       de Ioana Popovici       Sport
CS Minaur este câștigătoarea turneul internațional de handbal masculin pentru tineret, 'Baia Mare Winter Cup',desfășurat weekendul trecut. La competiție au participat atât echipe din România, cât și din străinătate, finala disputându-se între handbaliștii de la CS Minaur și cei de la România U21. Competiția organizată de Clubul Sportiv Minaur și
FOTBAL: Neymar a câștigat pentru a treia oară trofeul Samba de Aur
Atacantul echipei Paris Saint-Germain, Neymar, a câștigat ieri trofeul Samba de Aur, care îl recompensează pe cel mai bun fotbalist brazilian ce evoluează în Europa.