STIRI

HALEP LA SUPERLATIV: Simona a câștigat primul titlu de Grand Slam, după o finală încântătoare la Roland Garros
sambata , 9 iun 2018, ora 19:13       de maramedia.ro       Sport
Simona Halep a câștigat primul turneu de Grand Slam din cariera sa, la Roland Garros, învingând-o pe americanca Sloane Stephens - scor 3-6, 6-4, 6-1. Se întâmplă la 40 de ani după ce o altă româncă, Virginia Ruzici, a câștigat turneul de la Paris. Numărul 1 mondial în clasamentul WTA, Simona Halep a făcut un meci de excepție, lăsând-o adesea pe
Emil Rengle a câștigat finala "Românii Au Talent".Tânărul a obținut și Premiul de Originalitate
sambata , 2 iun 2018, ora 00:52       de Stirileprotv       Eveniment
Emil Rengle a câștigat a opta ediție ROMÂNII AU TALENT. Pe lângă titlu, a primit și marele premiu în valoare de 120.000 de euro. Pentru prima dată în istoria acestui concurs, trofeul a fost câștigat de un număr de dans. De asemenea, Premiul de Originalitate, în valoare de 10.000 de euro, a fost câștigat tot de Emil Rengle. Tânărul a ridicat
LOTO: Numerele câștigătoare la extragerea de duminică, 22 aprilie 2018
După ce de două duminici se câștigă premiul la categoria I de la Loto 6/49, interesul cel mai mare al tragerilor loto continuă să fie la Joker, unde se înregistrează cel mai mare report din istoria acestui joc - peste 4,2 milioane de euro. Duminică, 22 aprilie, au avut loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 și Super Noroc. Numerele
LOTERIA BONURILOR FISCALE, DE PAŞTI: Care sunt bonurile câștigătoare
Ministerul Finanţelor Publice a organizat duminică Loteria Bonurilor Fiscale, extragerea specială de Paște. În urma extragerii, bonurile în valoare de 303 lei, emise pe data de 1 februarie, sunt câștigătoare.
HANDBAL: Minaur a câștigat turneul internațional "Baia Mare Winter Cup"
luni , 15 ian 2018, ora 15:03       de Ioana Popovici       Sport
CS Minaur este câștigătoarea turneul internațional de handbal masculin pentru tineret, 'Baia Mare Winter Cup',desfășurat weekendul trecut. La competiție au participat atât echipe din România, cât și din străinătate, finala disputându-se între handbaliștii de la CS Minaur și cei de la România U21. Competiția organizată de Clubul Sportiv Minaur și
FOTBAL: Neymar a câștigat pentru a treia oară trofeul Samba de Aur
Atacantul echipei Paris Saint-Germain, Neymar, a câștigat ieri trofeul Samba de Aur, care îl recompensează pe cel mai bun fotbalist brazilian ce evoluează în Europa.
PREMIUL CEL MARE: Un bărbat a cumpărat biletul câștigător la loto, dar l-a vândut mai târziu. 10 milioane de euro ar fi câștigat
Angajaţii unui cămin de bătrâni dintr-o localitate spaniolă unde unul din cinci locuitori este şomer au câştigat vineri peste zece milioane de euro la tradiţionala loterie de Crăciun din Spania, relatează AFP. Angajaţii căminului „Sagrado Corazon”, din oraşul Campo de Criptana (centrul Spaniei), îmbrăcaţi în uniformele lor albe, au celebrat
FOTBAL: Minaur Under 13 a câștigat Cupa 1 Decembrie
marti , 5 dec 2017, ora 12:43       de sursa: AJF Maramures       Sport
Minaur Baia Mare a câștigat Cupa 1 Decembrie organizată de Juniorul Satu Mare la categoria de vârstă Under 13. La competiția fotbalistică au participat 12 echipe, patru dintre acestea fiind din Maramureș. Este vorba despre CS Minaur Baia Mare (antrenori Emil Kemenes și Norbert Kemenes), ASF Kiss Baia Mare (antrenor Dănuț Șomcherechi), CSȘ 2 Baia
INEDIT: Premiul I al Festivalului concurs de romanțe ”Poveste de toamnă” a fost câștigat de o japoneză
vineri , 10 noi 2017, ora 17:03       de Oana Dulf       Eveniment
O japoneză a câștigat premiul I al Festivalului concurs de romanțe ”Poveste de toamnă”, organizat de Ansamblul Folcloric Național Transilvania și Consiliul Județean Maramureș, în perioada 8-9 noiembrie. Dar marele premiu al acestui festival rămâne acasă. Tudor Bărbos din Baia Mare a câștigat marele premiu al Festivalului ”Poveste de toamnă”,
FOTBAL JUVENIL: Plimob a câștigat etapa județeană a Memorialului ”Gheorghe Ola”
miercuri , 1 noi 2017, ora 19:51       de sursa: AJF Maramures       Sport
Plimob Sighetu Marmației a câștigat etapa județeană a Memorialului ”Gheorghe Ola”, ediția 2017, și va reprezenta Maramureșul la etapa zonală. 9 echipe, peste 90 de copii, 15 jocuri, peste 150 de goluri înscrise și 3 arbitri - acestea sunt cifrele ediției 2017 a Memorialului ”Gheorghe Ola” în Maramureș. Competiția a avut loc ieri, în sala de