STIRI

BASCHET: CSS Sighet, pe primul loc în grupă
marti , 5 dec 2017, ora 15:12       de Ioana Popovici       Sport
Sighetu Marmației a găzduit weekendul trecut turneul de baschet din cadrul Campionatului Național U16. CSS Sighet a încheiat turneul pe primul loc în grupă. Pe lângă gazde au participat echipele LPS Bihorul 1 Oradea, SCM Timisoara, LPS Bihorul 2 Oradea și CSS Viitorul Cluj-Napoca. În cele cinci meciuri jucate în cadrul turneului, elevii pregătiți de
BASCHET: Încă o victorie pentru CSM Sighet
luni , 4 dec 2017, ora 17:43       de Ioana Popovici       Sport
Ziua Națională a României a fost sărbătorită de baschetbaliștii de la CSM Sighet printr-o victorie împotriva celor de la ACS Târgu Jiu. Vineri, începând cu ora 13.30, la sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier, suporterii sigheteni au asistat la un meci tensionat, dar în urma căruia gazdele au învins cu scorul de 71-67. Seniorii pregătiți de
BASCHET: O nouă victorie pentru CSM Sighet
vineri , 1 dec 2017, ora 15:04       de maramedia       Sport
Încă o victorie pentru bashetbaliștii de la CSM Sighet în meciul de azi împotriva celor de ACS Târgu Jiu. Elevii antrenați de Emil Kosztelnik și Alin Pop au avut un meci greu, încheiat cu o victorie meritată pentru care au luptat până în ultima secundă. Meciul de baschet, diputat în sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier a făcut parte din
BASCHET: Weekend plin de meciuri la Sighet
miercuri , 29 noi 2017, ora 16:50       de Ioana Popovici       Sport
În acest weekend, Sighetu Marmației va găzdui turneul de baschet din cadrul campionatului național U16, dar și meciul seniorilor de la CSM împotriva celor de la ACS Târgu Jiu. Participante la turneul Under 16 sunt echipele LPS Bihorul 1 Oradea, SCM Timisoara, LPS Bihorul 2 Oradea, CSS Viitorul Cluj-Napoca, precum și gazdele CSS Sighet. Suporterii sigheteni
BASCHET: O nouă victorie, în deplasare, pentru CSM Sighet
vineri , 24 noi 2017, ora 15:01       de Ioana Popovici       Sport
Baschetbaliștii de la CSM Sighet au obținut victorie și în meciul de retur din campionat împotriva CSM U Oradea 2. CSM a reușit să se impună în deplasare cu 80-59. Meciul de joi a fost unul extrem de important pentru moralul sighetenilor, care au reușit să reia șirul victoriilor întrerupt doar de o singură înfrângere în acest campionat. Jucătorii
BASCHET: Înfrângere pentru CSM Sighet
luni , 20 noi 2017, ora 16:46       de ATILLA KANTOR       Sport
Meci greu pentru CSM Sighet sâmbătă, în sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier. Deși începutul de partidă părea să anunțe o victorie lejeră a sighetenilor, a doua parte a meciului a adus o răsturnare de situație care la finalul partidei s-a concretizat și pe tabela de marcaj. După primele două reprize, sighetenii înca aveau un avantaj pe
BASCHET: Înfrângere pentru CSM Sighet în meciul cu CSM Mediaș
sambata , 18 noi 2017, ora 15:37       de Maramedia       Sport
Echipa de baschet CSM Sighet a jucat al 4-lea meci din campionat. Astăzi de la ora 13.00, CSM a jucat pe teren propriu, în sala Liceului Tehnologic Forestier, împotriva echipei CSM Mediaș. Meciul a fost unul tensionat iar după cele 4 reprize ale partidei, scorul a fost egal, 80-80. A urmat o repriză de 5 minute de prelungiri unde oaspeții s-au impus iar scorul
BASCHET: CSM speră la încă o victorie
miercuri , 15 noi 2017, ora 18:00       de Ioana Popovici       Sport
Echipa de baschet CSM Sighet se pregătește pentru al 4-lea meci din campionat. Sâmbătă, de la ora 13.00, CSM va juca pe teren propriu,în sala Liceului Tehnologic Forestier,împotriva echipei CSM Mediaș. Suporterii sigheteni sunt așteptați în număr cât mai mare la meci. Jucătorii antrenați de Emil Kosztelnik și Alin Pop fac pregătiri intense în
INEDIT: Pe lângă baschet, Sighetul are de acum și o echipă de majorete
marti , 7 noi 2017, ora 13:46       de Ioana Popovici       Sport
În weekendul trecut, unul încărcat pentru baschetul sighetean, și-a făcut debutul și echipa de majorete. Astfel, inițiativa reprezentanților administrației locale și a Clubului Sportiv Muncipial de a înființa o grupare de majorete a fost concretizată. De vineri până duminică, sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației a
BABY BASCHET: Cupa Sighetu Marmației Basketball a fost și de această dată o reușită
luni , 6 noi 2017, ora 17:03       de Ioana Popovici       Sport
Cupa Sighetu Marmației Basketball, din cadrul turneul de baby baschet din municipiu, s-a desfășurat în weekendul trecut în sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier. Aflată la cea de-a treia ediție, competiția a adunat participanți din nord-vestul țării. Câștigătoarea din acest an a fost ABC Star Oradea. Vineri și sâmbătă s-au jucat meciurile