STIRI

TRAGEDIE: Doliu la Bradul Groșii Țibleșului - un fotbalist a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul
luni , 15 oct 2018, ora 15:16       de Oana Dulf       Comunitate
Un fotbalist maramureșean a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul. Florin Sima era jucător al echipei CS Bradul Groșii Țibleșului. Duminică, el a fost condus pe ultimul drum. Florin Cosmin Sima - jucător legitimat la Bradul Groșii Țibleșului (Liga 4, seria Sud) - a încetat din viață, la sfârșitul săptămânii trecute. Meciurile de juniori și
FOTBAL JUVENIL: Pregătiri pentru Cupa Satelor
vineri , 12 oct 2018, ora 15:59       de Dana Berci       Stiri
Bogdan Vodă, Recea, Ocna Șugatag, Coplanic Mănăștur, Groșii Țibleșului, Mireșu Mare, Fărcașa, Băița de sub Codru, Șișești, Cicîrlău și Săcălășeni sunt localitățile din Maramureș care s-au înscris la prima ediție a Cupei Satelor, o competiție națională destinată copiilor născuți după 1 ianuarie 2006 din satele și comunele din
SERBĂRILE ORAȘULUI: A fost un weekend plin de competiții la Cavnic
luni , 27 aug 2018, ora 15:10       de Oana Dulf       Sport
În orașul Cavnic a fost un sfârșit de săptămână cu numeroase competiții sportive, toate desfășurate în cadrul celei de-a XVI-a ediții a Serbărilor orașului. Oamenii s-au simțit bine, a fost o serie întreagă de concursuri și competiții sportive în cadrul unei sărbători frumoase pe care căvnicarii o merită din plin, a declarat primarul
FOTBAL: Cristian Balaj a fost reales președinte al AJF Maramureș
marti , 26 iun 2018, ora 13:17       de sursa: AJF Maramures       Sport
Cristian Balaj a fost reales în funcția de președinte al Asociației Județene de Fotbal Maramureș. Este al treilea mandat pe care îl obține fostul arbitru FIFA. Adunarea Generală a AJF l-a ales luni, pentru al treilea mandat consecutiv, pe Cristian Balaj în funcția de președinte. Toți membrii afiliați prezenți la ședință au votat în favoarea
FOTBAL: Remiză pentru CS Minaur Baia Mare în turul barajului. Promovarea încă se joacă
luni , 25 iun 2018, ora 13:28       de Dana Berci       Sport
Cu 0-0 s-a încheiat partida tur dintre campioana la fotbal a Maramureşului, CS Minaur Baia Mare, şi cea a Bihorului, CSC Sânmartin. Confruntarea are loc în cadrul dublei de baraj pentru promovarea în Liga a treia. După ce a câștigat seria Sud a Ligii a patra și apoi s-a impus și în play off-ul disputat cu campioana din Nord, CS Minaur Baia Mare a devenit
FOTBAL FEMININ: Venus, campioana Maramureșului
vineri , 22 iun 2018, ora 22:42       de MaraMedia       Sport
S-a încheiat a doua ediție a Campionatului Județean de fotbal feminin. AS Venus Maramureș a câștigat locul I, terminând competiția neînvinsă. A doua ediție a Campionatului Județean de fotbal feminin, competiție organizată de Asociația Județeană de Fotbal Maramureș, s-a terminat. Cu victorii în linie, 26 de goluri înscrise și doar două primite,
FOTBAL: Cei mai buni juniori ai județului, premiați de AJF
marti , 5 iun 2018, ora 13:25       de sursa: AJF Maramures       Sport
La pauza meciului dintre Minaur și Plimob disputat la sfârșitul săptămânii trecute pentru stabilirea titlului de campioană a juniorilor A1, au fost premiate cele mai bune echipe ale județului la categoriile de vârstă Under 15, Under 13 și Under 11. Potrivit Asociației Județene de Fotbal Maramureș la juniori Under 15, titlul de campioană a fost
FOTBAL: Șase echipe în turneul final al Campionatului Gimnaziilor la fete
marti , 22 mai 2018, ora 12:36       de sursa: AJF Maramures       Stiri
În 25 mai Școala ”Vasile Alecsandri” din Baia Mare va găzdui turneul final al Campionatului Gimnaziilor la fete - ediția 1. Participă echipele școlilor Băița de sub Codru, Bârsău de Sus, Șomcuta Mare, Cicârlău, nr. 12 și nr. 18 din Baia Mare. ”Fotbalul, pentru elevele de gimnaziu din Maramureș” este cel mai recent proiect al Asociației
LIGA A IV-A: AJF a decis să opereze modificări în ceea ce privește finalul de campionat
vineri , 18 mai 2018, ora 23:22       de MARAMEDIA       Sport
Asociația Județeană de Fotbal a decis să opereze modificări în ceea ce privește finalul de campionat al Ligii a patra, atât la Seria Nord, cât și la Sud. Totodată, modificări au survenit și în meciurile din Cupa României, faza pe județ.
FOTBAL: Meciurile din Liga a patra și derby-urile din Liga a cincea, filmate integral
joi , 5 apr 2018, ora 13:41       de maramedia.ro       Sport
Pentru a preîntâmpina incidentele în timpul meciurilor de fotbal disputate în județul Maramureș, începând din acest retur toate jocurile din Liga a patra și derby-urile din Liga a cincea și din campionatele juniorilor vor fi filmate integral. Potrivit Asociației Județene de Fotbal Maramureș începând din returul sezonului 2017/2018, toate meciurile din